Ana içeriğe atla

ayos

Tuncel: Enerya, en çok çalışılmak istenen şirketlerden birisi

09.03.2017 - 10:18

Enerya İK Direktörü Berna Tuncel, enerji sektörünün en önemli aktörlerinden biri olan Enerya’nın en çok çalışılmak istenen şirketler arasında olduğunu belirtti.

Türkiye enerji sektörünün en önemli aktörlerinden biri olan Enerya, insan kaynakları politikalarıyla da fark yaratıyor. Enerya İnsan Kaynakları Direktörü Berna Tuncel, enerji sektörünün hızlı büyüyen bir sektör olduğunu belirterek, “Enerji sektörü regülatif, disiplini olan, belli bir mevzuata sahip, esnek ve uzmanlık isteyen bir sektör. Bu yapısı çalışan profilini de spesifikleştiriyor” dedi.

22. İnsan Kaynakları Zirvesi’nde, 2016 yılındaki işe alım faaliyetleri ile ikinci kez “İnsana Saygı Ödülü”nü  aldıklarını hatırlatan Tuncel, “20 binin üzerindeki başvuru sayısı, adaylara dönüş hızımız, geri bildirimlerimizin kalitesi  ve 2016 yılında istihdam ettiğimiz kişi sayısı ile “İnsana Saygı Ödülü”ne layık görüldük. Bir yıl içinde şirketimize yapılan başvuru sayısında %58 oranında bir yükseliş oldu. Bu da “en çok çalışılmak istenen şirketler” arasında olduğumuzu bir kez daha gösterdi” şeklinde konuştu.

“Enerya’nın gücü, çalışan bağlılığında”  

İK Direktörü Berna Tuncel, departman olarak her yıl yaptıkları “Çalışan Memnuniyeti ve Bağlılığı Anketi”ne katılımın son iki yılda yüzde 7.9 oranında arttığını belirterek, “AON/Hewitt ile yapılan işbirliğinde bu sene “bağlılık” boyutu da ölçüldü. Çalışanlarımızın yüzde 93’ünün katıldığı anket sonucunda bağlılık oranı yüzde 66 olarak belirlendi. Bu sonuçla Enerya, Türkiye’den katılan 250 şirket arasında, çalışan bağlılık oranının yüksek olduğu üst çeyrek kategorisinde yer aldı” dedi.

Tuncel, şöyle devam etti: “İnsan kaynakları birimi olarak sadece sistemleri ve prensipleri belirleyen değil, bağlılık kültürünü yaşatan ve yaygınlaştıran bir misyona sahibiz. Bununla paralel olarak yönetim ekibimizin şeffaf iletişimi, çalışanlarına yakın durması, dinlemesi ve zamanında çözüm için gerekli aksiyonlarını alması sayesinde araştırma sonucunda başarılı sonuçlar elde ettik. İnsan kaynakları politikamız gereği çalışanlarımızı dinlemeye, imkanlarımız oranında destek olmaya ve gelişimleri için yeni fırsatlar yaratmaya devam edeceğiz.”

dfg

Yukarı