Ana içeriğe atla

apti

ERDOĞAN: EKONOMİ PROGRAMIMIZ BAŞARIYLA YÜRÜYOR

02.08.2022 - 09:51

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kabine toplantısı sonrası yaptığı konuşmada ekonomi ile ilgili pembe bir tablo çizdi.

Başarılı bir ekonomik politika sürdürdüklerini ifade eden Erdoğan, "Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz yapısal reformlar sayesinde, klasik dayatmaların dışında kalan bu programı başarıyla sürdürüyoruz" dedi. Ancak, Erdoğan'ın konuşmasını yaptığı sıralarda dolar 17.90, euro 18.38 TL idi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, dün gerçekleşen kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Ekonomiye dair olumlu bir tablo çizen Erdoğan, "Türkiye Ekonomi Modeli'nden taviz vermeyerek, krizden pozitif ayrışma stratejimizi dikkatle uyguluyoruz. Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz yapısal reformlar sayesinde, klasik dayatmaların dışında kalan bu programı başarıyla sürdürüyoruz" dedi. 

Erdoğan şöyle konuştu:

"Biz ise yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazlayla ülkemizi büyütme esasına dayanan Türkiye Ekonomi Modeli'nden taviz vermeyerek, krizden pozitif ayrışma stratejimizi dikkatle uyguluyoruz. Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz yapısal reformlar sayesinde, klasik dayatmaların dışında kalan bu programı başarıyla sürdürüyoruz. İhracattaki başarılı performansı, turizmdeki sevindirici gerçekleşmelerle tahkim ederek hedeflerimize ilerliyoruz. Yılın ilk yarısındaki gerçekleşmeler, 2022'yi 47 milyon turist ve 37 milyar dolar turizm geliriyle hedeflerimizin üzerinde bir seviyede kapatacağımıza işaret ediyor. İnşallah ilerleyen tarihlerde bu rakamları da aşacağımıza inanıyorum."

ghjjh

Yukarı