Ana içeriğe atla

bridgestone

2020 YILINDA İHRACATA DAHA ÇOK ÖNEM VERECEĞİZ

20.01.2020 - 11:55

2020 yılı hedefleri hakkında bilgiler veren Tanay Turizm Otelcilik Ekipmanları Firma Sahibi Sadi Tanay yurt içi ve yurt dışı çalışmalarından bahsetti. 
 

Tanay olarak sizi tanıyabilir miyiz?
Tanay 1991 yılında kuruldu. İnşallah iki sene sonra sektörde 30. yılımızı geride bırakmış olacağız. Kuruluş misyonumuz Avrupa standartlarında üretmeyi planladığımız güvenilir ve kaliteli ürünlerimiz ile, o yıllarda büyük yatırımlar ve beklentiler ile yeni açılmakta olan otellerimizin, misafir memnuniyetine katkıda bulunmak idi. Kuruluşumuzdan bu yana üretim ve hizmetlerimizi özenle ve sorumluluk ile yerine getirdik. Hem misafir memnuniyetini esas aldık hem de özgün tasarımlarımız ile kurumsal kimlikleri yansıttık. Aynı zamanda da doğru ürün konsept ve doğru gramaj ile hem birim maliyetlerde hem de stok finans maliyetlerinde tasarruf yaratan önerilerde bulunduk. Esasen tasarımlarımızı ve teklif önerilerimizi hazırlarken, kar amaçlı tüccar kimliği ile değil de tüm projelerimize, yetkin bir otel müdürü, etkin bir maliyet kontrolcüsü ve de deneyimli bir otel misafiri kimlikleri ile yaklaştık. Biz yola çıkarken marka olacağız diye bir hedef koymamış sadece üretimlerimizi kaliteli, sevkiyat ve teslimatlarımızın da güvenilir olmasına odaklanmış idik. Sanırım bu tutumun uzun yıllar samimi olarak aynı çizgide devam etmiş olması müşteri memnuniyetini yarattığı gibi sektörde de lider ve güvenilir bir marka olarak tanımlanmamızı sağlamış oldu.

Yurt içi ve yurt dışı çalışmalarınızdan bahseder misiniz?
Tanay olarak yurt dışında son 20 yıldır Batıda Londra’dan Doğuda Dubai, Kuzeyde Moskova’dan, Güneyden Kahire’ye kadar tüm ülkelerde sürekli olarak fuarlara katıldık. Kuzey ve Güney Amerika’dan Afrika’ya, Ortadoğu ve Türkiye Cumhuriyetleri ile Doğu ve Batı Avrupa’ya kadar 45’den fazla ülkeye ihracat yaptık. Avrupa Birliği Kozmetik Yönetmeliğine göre tüm kayıt işlemlerimiz ilk yıllarda tamamlanmış ve ürünlerimizin anti alerjen ve anti bakteriyel formülleri onaylanarak CPNP numaralarımız ile tescil edilmiş idi. Avrupa birliği ülkelerine kozmetik ihracatımız için gerekli onaylar alınmış ve bildirimler de yapıldığından tüm Avrupa Birliği ülkelerine serbestçe ihracat yapar hale geldik. Bu faaliyetlerimizin sonucu olarak da Avrupa’ya kozmetik ve sabun ihracatında ilk 42. Sıraya girdiğimiz için ihracatçılar birliğimiz tarafından da ödüllendirilirken yaptığımız ihracatlar nedeni ile şahsıma da yeşil pasaport verildi.

2020 yılı hedefleriniz nelerdir?
2020 yılında da bizden danışmanlık, tasarım ve tedariklerimiz ile destek bekleyen değerli sadık müşterilerimize hizmet vermeye devam edeceğimiz gibi Tanay ailesine katılmak isteyen yeni müşterilerimize de aynı özeni göstermeyi hedefliyoruz.  Ancak, mevsimsel döngülerden, kur risklerinden ve tersine dönen vade makaslarından kendimizi koruyabilmek ve varlığımızı sürdürebilmek için ihracata daha da çok önem vereceğiz. Çevre dostu, ürün ve ambalaj anlayışı ile de ürünlerimizde gerekli dönüşümleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

dfs

Yukarı