Ana içeriğe atla

ayos

HEDEF YATIRIM BANKASI'NIN KURULUŞU İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLANDI

17.11.2021 - 09:35

Hedef Holding, 2 grup şirketi ve holding patronları Namık Kemal Gökalp ve Sibel Gökalp'in ortaklığında kurulacak 300 milyon TL sermayeli 'Hedef Yatırım Bankası'nın kuruluşu için çalışmalara başladı.

Hisseleri Borsa İstanbul'da işlem gören Hedef Holding, yatırım bankası kurulması amacıyla çalışmalara başlandığını duyurdu.

Holding tarafından yapılan açıklamada, 300 milyon TL sermaye ile kurulacak bankanın unvanının "Hedef Yatırım Bankası" olmasına karar verildiği ifade edildi.

Açıklamada, Hedef Yatırım Bankası'nın kuruluş sermayesine Hedef Holding'in yüzde 30 oranında, holdinge ek olarak grup şirketleri İnfo Yatırım Menkul Değerler'in  yüzde 25, Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı'nın (#HDFGS) yüzde 25, Hedef Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Kemal Gökalp'in yüzde 10 ve Yönetim Kurulu Üyesi Sibel Gökalp'in de yüzde 10 oranında ortak olacağı kaydedildi.

Bankanın kuruluşu amacıyla gerekli her türlü çalışmanın ve gerekli başvuruların yapılması amacıyla şirketler adında Namık Kemal Gökalp ve Mehmet Ziya Gökalp yetkilendirildi.

dfg

Yukarı