Ana içeriğe atla

bridgestone

İSPARK’TAN HAYATI KOLAYLAŞTIRAN PROJELER

17.02.2020 - 14:13

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), trafik akışını hızlandırmak ve teknolojik yeniliklerle vatandaşların hayatını kolaylaştırarak daha hızlı ve güvenli bir parklanma anlayışı oluşturmak amacıyla akıllı şehircilik uygulamalarını hızla hayata geçiriyor. 

Vatandaşlara tüm hizmet alanlarında hem ekonomik hem de yaşamı kolaylaştıracak kampanya ve projelerle destek sağlıyor.
 

İSPARK’TA “KARTLA ÖDEME” DÖNEMİ BAŞLADI
Her gün 100 bin araç kapasitesiyle vatandaşlara hizmet veren İSPARK, kartlı ödeme seçeneklerini kullanıma sundu. İSPARK’ın kent genelinde bulunan tüm açık, katlı ve yol üstü otoparklarında artık İstanbulkart ve kredi kartı ile ödeme yapılabiliyor.Sürücüler, tüm İSPARK’larda İstanbulkart ile ödeme yaptıklarında yüzde 10, kredi kart ile ödeme yaptıklarında ise yüzde 5 indirimden faydalanabiliyorlar. İSPARK otoparklarında vatandaşlara büyük kolaylık ve avantaj sağlayan İstanbulkart ve kredi kartı ile indirimli ödeme 31 Mart 2020 tarihine kadar devam edecek.

İSTANBUL’DA AKILLI BİSİKLETLER CEBE GİRDİ
İBB iştiraki İSPARK, bisiklet severler için İSBİKE mobil uygulamayı yeniledi. Vatandaşlar, yenilenen yüzü ve kolay kullanımıyla mobil mağazalardan indirebilecekleri uygulamayla “akılı bisiklet” kiralayabiliyorlar.
 

NAVİGASYON İLE KOLAYCA BUL
İstanbullular veya turistler, akıllı telefonlarına indirdikleri İSBİKE cep uygulamasında bulunan navigasyon özelliği ile kendilerine en yakın akıllı bisiklet istasyonlarını görebiliyorlar. Kısa zamanda kiraladıkları akıllı bisikletlerle kaç kilometre yol yaptıklarını, kullanım oranlarını özellikle de sağlık aktivitelerini takip edebiliyorlar.İSBİKE mobil uygulamasıyla bisikletlerini kiralayabilen vatandaşlar; Florya’dan Yeşilköy’e, Karaköy’den Sarıyer’e, Bostan-cı’dan Kartal’a bisikletle ulaşabiliyor. Ayrıca Zeytinburnu ilçe güzergahında, Esenler ve Ümraniye millet bahçesinde akıllı bisiklet kiralayarak sağlıklı yaşama pedal çevirebiliyorlar.
 

dfs

Yukarı