Ana içeriğe atla

bridgestone

DERNEK ÇATISI ALTINDA BULUŞMAK ÖNEMLİ

14.01.2022 - 14:46

Gümrüklü Antrepo İşletmecileri Derneği (GAİD) Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Lobut ile GAİD hakkında konuştuk.

Sizi tanıyabilir miyiz?

 İsmim Hakan Lobut. İstanbul Kadıköy ilçesinde doğup büyüyen eğitimci ailenin ferdiyim. Lojistik sektörüne 19 sene önce Gökbora ailesine katıldım ve bu çatının altında gümrük ve antrepolar yöneticiliği görevimi sürdürmekteyim. Lojistik sektörünün hareketli, non-stop olması beraberinde içimde yaşattığım heyecanın sürdürebilirliğini de buna bağlıyor ve olağanüstü ekibim ile beraber yenilenebilir enerjimizi de ekleyerek tam tempo devam ediyoruz. Tüm ekibime boş zamanlarımda görev tanımları karşılığı ve sorumluluğu dahilinde eğitimler vermekteyim. Lojistiğin önemli kolu haline gelen e-lojistik içinde, gelen talepler doğrultusunda lise ve üniversite öğrencilerine kapılarımızı açarak öğretmenleri eşliğinde, yerinde uygulamalı derse imkan sağladığımızı büyük bir gururla belirtmeliyim. Gençler bizim yarınlarımız, ışıl ışıl bakan gözleri, merakla takip etmeleri beni çok çok mutlu etmektedir.

GAİD’in yönetim kurulunda olma süreciniz nasıl gerçekleşti?

 Bu soruyu kendime açıkçası sormadım. “Neden buradayım?” ; doğru zamanda doğru kişilerle olduğunuzda bir enerji ve heyecan oluşur, değerli büyüklerimizin gençlerin fi kirlerini, iletişim beşeriyetini önemsediğini eklediğimizde, kendinizi aile oluşumu içinde buluyorsunuz. Uzun yıllar sektörde çizginiz dışına çıkmaz ve duruşunuzu bozmazsanız, sektör içinde rakip olarak değil de aynı gemide olduğumuzu düşünen Hakan Lobut için uzun ve zorlu yollarda yürümüş bıkmamış, yorulmamış demek ki sıra şimdi gelmiş diyebilirim. Bundan sonra da bayrağı gururla taşıyacağız. Muhakkak ki diğer meslektaşlarım da zamanla çatımız altında görev alacaklardır.

Gümrüklü antrepo işletmecilerinin tek bir çatı altında toplanarak dernek oluşturması konusunda düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

 STK insanların bilinçlenmesi, birlik ve beraberlik içinde yaşaması için sorunları çözmek ve çözüm yolları üretmek açısından çok önemlidir. Fikir alışverişlerimiz dışında, tüm antrepo çalışanlarına çatımız altında belli zamanlarda eğitimler verilmekte ve fayda sağladığını belirtmek isterim. Sektörün daha da iyileşmesi için hep beraber büyük emeklerle çalışmaya devam edeceğiz. Bir yandan klişe gibi algılanmasını istemediğim ciddi bir konumuz; kurmuş olduğumuz bu yapının en büyük amaç ve hedefl erinden birisi olan antrepo işletmeciliğinin saygınlığını, itibarını korumak ve olabilecek en üst seviyeye ulaştırmaktır. Tek çatı altında ortak akıl iradesini benimsemiş pozitif düşüncemiz olduğu kadar, her zaman özeleştiriyi yapmaktan kaçınmayan bir oluşum içindeyiz. Genel anlamda eksiklerimizi ve düzeltici faaliyetlerimizi başkanımız önderliğinde iç kararla yayınlanmasını sağlayıp üyelerimize bilgilendirilme yapılması önemli rol oynamaktadır.

dfs

Yukarı