Ana içeriğe atla

apti

İŞ DÜNYASINDAN 'BİZ BİZE YETERİZ' KAMPANYASINA DESTEK

31.03.2020 - 10:22

İş dünyası temsilcileri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" Milli Dayanışma Kampanyası'na desteklerini açıkladı.

İş dünyası temsilcileri, sosyal medya hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na yönelik destek paylaşımında bulundu. Erdoğan, kabine toplantısı ardından yaptığı konuşmada, "En büyük katkıyı da iş adamlarımızdan, hayırseverlerimizden bekliyoruz" çağrısında bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı sonrasında iş dünyası temsilcileri desteklerini açıkladı.

 

TOBB'DAN 10 MİLYON LİRA DESTEK

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun Twitter hesabından paylaştığı mesajında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" Milli Dayanışma Kampanyası'na TOBB olarak 10 milyon lira destek sağlayacaklarını açıkladı. Hisarcıklıoğlu, Türk bayrağı sembolünü paylaştığı mesajında, "#BizBizeYeterizTürkiyem" etiketine de yer verdi.

 

TİM: 15 MİLYON TL KATKI SUNACAĞIZ

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, sosyal medya hesabından TİM ailesi olarak 15 milyon TL katkı sunacaklarını duyurdu. Gülle, paylaşımında, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na; 95 bini aşkın ihracatçının tek çatı kuruluşu TİM ailesi olarak 61 İhracatçı Birliğimiz ile 15 milyon TL destek veriyoruz." ifadesini kullandı.

 

MÜSİAD: GÜN BERABER OLMA GÜNÜDÜR

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda ise "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ilan ettiği Milli Dayanışma Kampanyası ile gün birlik olma günü, gün beraber Türkiye olma vaktidir." ifadelerine yer verildi.

 

İTO'DAN 5 MİLYONLUK KATKI

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na Türkiye'nin en büyük odası olan İstanbul Ticaret Odası olarak 5 milyon TL katkı sağlayacağız." ifadelerini kullandı.

 

ASKON: GÖNÜLDEN DESTEK VERİYORUZ

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği'nin (ASKON) Twitter hesabından yapılan paylaşımda ise şunlar kaydedildi: "Değerli üyelerimiz, içinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte, Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın başlatmış olduğu 'Milli Dayanışma Kampanyası'na ASKON olarak tüm şubelerimiz ve üyelerimiz ile gönülden destek veriyoruz. Dün olduğu gibi bugün de siz kıymetli üyelerimizin destekleri ile ASKON ailesi olarak bu kampanyada en güçlü bir şekilde yer alacağımıza inancımız tamdır. Haydi ASKON ülkemiz için, milletimiz için ASKON Milli Dayanışma Kampanyası…"

 

TOSYALI HOLDİNG'DEN 5 MİLYON LİRA

Tosyalı Holding de kampanyaya 5 milyon lira destekle katıldı. Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, "Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan “Biz bize yeteriz Türkiyem" kampanyasına sonuna kadar destek olacağımızı buradan duyurmak isterim. Bu kampanyanın bir çığ gibi büyümesi için de var gücümüzle çalışacağız... Tosyalı Holding olarak bu kampanyaya 5 milyon lira bağışla destekte bulunuyoruz... Türkiye’nin bu mücadeleden de güçlenerek çıkacağına inancımız tam" dedi.

ghjjh

Yukarı