Ana içeriğe atla

ayos

Emirates’in yeni A380 destinasyonu: Johannesburg

23.01.2017 - 14:59

Emirates Havayolu, 1 Şubat 2017 tarihinden itibaren Johannesburg’a gerçekleştirdiği günlük dört seferlerinden birini, daha geniş hacim ve koltuk kapasitesine sahip A380 tipi uçağı ile gerçekleştirecek.

İnsanları ve şehirleri birbirine bağlayan Emirates Havayolu, Johannesburg’a gerçekleştirdiği seferlerin kapasitesini ve hizmet gücünü A380 uçağı ile artırıyor. 1 Şubat 2017 tarihinden itibaren Dubai ve Johannesburg arasındaki günlük dört uçuştan birini Airbus A380-800’e yükselterek kapasitesini artırma kararı alan Emirates, yeni A380 seferi ile Johannesburg’a Emirates ağı üzerindeki diğer uçuş noktalarından rahat bağlantı imkânı sağlıyor.

Şu an iki şehir arasındaki günlük dört uçuşu Boeing 777 ile gerçekleştiren Emirates, bu rotada geçtiğimiz beş yılda üç milyondan fazla yolcu taşıdı ve Johannesburg, havayolunun Afrika’daki en yoğun güzergâhı oldu. Uçuşlar başladıktan sonra Johannesburg, Emirates’in popüler uçağı A380’in hizmet verdiği 40’tan fazla noktayı içeren geniş küresel ağına katılmış olacak.

Emirates, Johannesburg’a First Class’ta 14 adet özel lüks suit, Business Class'ta 76 adet yatağa dönüşebilen koltuk ve Economy Class’ta 426 adet geniş koltuktan oluşan 516 adet yolcu kapasiteli geniş gövdeli A380 ile üç sınıfta hizmet verecek. Emirates Johannesburg uçuşu, EK412 sefer sayılı uçuşu ile Dubai’den saat 04.40’ta başlayacak ve 10.55’te Johannesburg’da son bulacak. Dönüş uçuşu ise EK762 sefer sayılı uçuşu ile 13.25’te Johannesburg’dan başlayacak ve 23.45’te Dubai’de son bulacak.

İki şehir arasındaki günlük dört uçuş ile Emirates, hem gelen hem de giden yolcularına, seyahatlerini planlarken daha fazla seçenek ve esneklik sunuyor. Aynı zamanda Johannesburg’dan Avrupa, Batı Asya, Birleşik Devletler ve Uzak Doğu başta olmak üzere havayolunun küresel ağındaki uçuş noktalarına seyahat eden yolcularına Dubai’den rahat ve kesintisiz bağlantı imkânı sağlıyor.

Emirates A380, First Class ve Business Class yolcularının rahat ve sosyal zaman geçirebileceği üst kattaki lounge’ları ve First Class yolcularının uçuş sırasında keyfini çıkarabileceği özel duş spaları ile ünlü. Havayolunun First Class ve Business Class yolcuları aynı zamanda ücretsiz şoför hizmetinden ve Johannesburg Oliver Tambo International Havalimanı’ndaki lounge’dan ve tüm uçuşlar için öncelikli check-in’den faydalanabiliyor.

Saygın Skytrax Dünya Havayolları Ödülleri’nde; 2016 Dünyanın En İyi Havayolu ve Dünyanın En İyi Uçak İçi Eğlence Sistemine Sahip Havayolu seçilen Emirates’in A380 ile uçan tüm yolcuları; ice’ta bulunan 2500’den fazla görsel ve işitsel içeriğe istediği zaman ulaşabiliyor, en son filmleri, TV programlarını izleyip müzik dinleyebiliyor, uçuşları sırasında aileleri ve arkadaşları ile ücretsiz Wi-Fi sayesinde iletişimde kalmaya devam edebiliyor. Tüm Emirates uçuşlarında yolcular, yerel ve uluslararası lezzetlerin tadını çıkartıp, havayolunun çok uluslu kabin ekibinin misafirperver hizmeti ile keyifli bir yolculuk sürüyor.

Emirates, ilk Güney Afrika hizmetine 21 yıl önce başladı. Dubai ve Johannesburg arasındaki günlük dört uçuşa ek olarak, Dubai ve Cape Town arasında günlük üç, Dubai ve Durban arasında günlük bir uçuş ile Güney Afrikalı yolcularına, küresel ağındaki 150’den fazla uçuş noktasına erişim imkânı sunuyor.

A380 hizmeti, Emirates’in diğer tüm Güney Afrika uçuşlarında olduğu gibi Güney Afrika Havayolları ile ortak olarak sağlanacak.

Filosundaki 92 ve siparişteki 50 uçak ile dünyanın en büyük A380 operatörü olan Emirates, aralarında New York, Los Angeles, Londra Heathrow, Madrid, Münih, Barcelona, Paris, Bangkok, Hong Kong, Pekin, Singapur, Sydney ve Auckland’ın da bulunduğu dünyanın en popüler bazı noktalarına hizmet veriyor.

dfg

Yukarı