Ana içeriğe atla

apti

Gayrimenkul

PERAKENDE DEVİ İKİNCİ KEZ ASUNİM’İ SEÇTİ

19.04.2022 - 16:30

Güneş enerjisi sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren ve birçok başarılı projeye imza atan ASUNİM; Türkiye’de önde gelen perakende zincirinin, Konya’da bulunan depo çatısına kurduğu GES projesini anahtar teslimini tamamlayarak geçici kabulünü başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.

KONUT FİYATLARI ARTTI, EV SATMAK İÇİN KAMYANYALARA İHTİYAÇ VAR

20.08.2021 - 15:19

İnşaat girdi maliyetlerindeki fahiş artışın, konut fiyatlarını tetiklediğini belirten Abdüssamet Bahadır, fiyatların vatandaşın konut sahibi olmasının önüne geçtiğine dikkat çekti. Konut satışlarının artması için geçen yaz olduğu gibi kampanyalara ihtiyaç olduğunu söyleyen Bahadır “Kamu bankalarının öncülüğünde kampanyalar düzenlenmeli ve kredi faiz oranları yüzde 1’in altına düşürülmeli. Ev almak için faiz indirimini bekleyen bir kitle var. Bu uygulama sektöre can suyu olur” dedi.

MARMARA BÖLGESİNİN YATIRIM DEĞERİ YÜKSELİYOR

12.08.2021 - 10:52

Gayrimenkul piyasasının nabzını tutan hepsiemlak Temmuz 2021 Emlak Endeksi’ni açıkladı. Verilere göre; son bir ay içerisinde satılık konutlarda ortalama metrekare fiyatlarının en çok artış gösterdiği illerin başında %4-8 arasındaki artışlarla Yalova, Muğla, Sakarya, Düzce, Adana, Bursa, Konya, Denizli, Karaman ve Gaziantep geldi. 
 

YABANCIYA KONUT SATIŞ GELİRİ 2025'TE 20 MİLYAR DOLARA ÇIKACAK!

27.07.2021 - 09:36

Dünyanın en güvenilir yatırım araçlarından biri olan gayrimenkulde, yabancıya konut satışında ilk sıralara yerleşen Türkiye, pandemi sonrasında da yabancıların markajında. Yabancıya konut satışında ülkemize yıllık 6 milyar dolar getiri sağlandığını belirten Super Group Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ali Gökçiler, bu rakamın 2025’te 20 milyar dolara çıkacağını söyledi.

İNŞAAT SEKTÖRÜ GÜVEN ENDEKSİ HAZİRAN'DA NE KADAR OLDU?

24.06.2021 - 12:01

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı verilere göre inşaat sektörü güven endeksi Temmuz ayında 79,6 değerindeydi. TÜİK Haziran ayının inşaat sektörüne ilişkin verilerini  açıkladı. Haziran ayında güven endeksi artarak 82,4 değerini aldı.

Subscribe to Gayrimenkul

ghjjh

Yukarı