Ana içeriğe atla

apti

GAYRİMENKULDE ROTAMIZ AVRUPA

10.04.2019 - 15:38

LB CORPORATE YÖNETİCİ ORTAĞI GÖKSU BAĞLAN, TÜRKİYE GAYRİMENKUL PİYASASINDA YAŞANAN STOK FAZLALIĞINI AZALTMAK ADINA, AVRUPA’NIN GENELİNDEKİ ALICILARA ULAŞABİLECEKLERİ GÜÇLÜ BİR ORGANİZASYON OLAN COOP TRR İLE İŞ BİRLİĞİNE İMZA ATTIKLARINI SÖYLEDİ.

LB Corporate, 2007’de ticari ve endüstriyel gayrimenkul konularında müşterilerine profesyonel anlamda hizmet vermek amacıyla kurulmuş bir şirket. İlerleyen yıllarda kadrosunu, farklı uzmanlık alanlarında (lüks konut, proje satış) eğitimli ve deneyimli iş ortaklarıyla genişleterek yoluna devam eden LB Corporate, 2018 yılında başlayıp halen devam eden konut tarafındaki satış daralmasını aşmak için çalışmalar yapıyor. LB Corporate Yönetici Ortağı Göksu Bağlan, “Bur daralma, farklı satış alternatifleri ve kanalları bulmamız gerekliliğini doğurdu. Bu hedeften yola çıkarak Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarımıza, yani gurbetçilerimize ve Avrupalı yabancı ülke vatandaşlarına yönelik kapsamlı ve büyük bir organizasyonla ulaşmamız gerektiğine karar verdik. Rotamızı Avrupa olarak belirledik.” diyor. 
Göksu Bağlan, bu bağlamda önemli bir iş birliğine imza attıklarını ifade ediyor: “Avrupa Türk Seyahat Acenteleri Birliği (COOP TRR) ile iş birliğine ve tek yetkimize imza atmış bulunmaktayız. COOP TRR, Avrupa pazarında geniş bir acente ağına sahip. Bu iş birliğiyle Türkiye genelindeki gayrimenkul projeleriyle anlaşarak portföylerinde bulunan gayrimenkullerin Avrupa genelinde COOP TRR’ye bağlı bin 200’e yakın acentenin uzun yıllardır sağladıkları güvenin verdiği güçle hem kendi mevcut müşterilerine hem de potansiyel müşterilere pazarlanması, reklamı ve satış organizasyonlarını sağlamış olacağız.”
COOP TRR’nin düzenlemiş olduğu roadshow ve etkinliklerle de (B2B ve B2C pazarlama) pazarlama ağlarını genişleterek gayrimenkul projelerinin Avrupa’da bilinirliliklerini artıracaklarını belirten Bağlan, “İş birliğimiz çerçevesinde COOP TRR merkezinden 6 kişilik müşteri temsilcisi düzenli olarak haftada 20 acente ziyareti gerçekleştirerek tanıtım faaliyetleri ve acentelerle olan ilişkileri sıcak tutacak.” diyor. 

KANDIRILAN GURBETÇİLERİMİZE GÜVEN VERECEĞİZ
“Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın Türkiye’de konut veya ticari gayrimenkul satın alma isteği hep vardı ve olacak.” diyen Göksu Bağlan, şöyle devam ediyor: “Çeşitli fuar organizasyonlarında gördüğümüz aslında hep aynı. İlgi yüksek. Satış kapama oranı ise düşük. Düşük olmasının sebebi, maalesef, geçmiş yıllarda yaşadıkları aldatılma ve kandırılma gibi üzücü durumlar. LB Corporate olarak güven köprüsü kurarak Türkiye’de bitmiş, tamamlanmış projeler veya minimum yüzde 75 tamamlanma oranı olan projelerle anlaşmalar yaparak Avrupa’da yaşayan müşterilerimizi koruma altına da almış olacağız.” 
Gayrimenkul proje sahibi inşaat firmalarının LB Corporate ile bilinirliliklerini artıracaklarını ve gelecekte yapacakları yeni projeler için de referans kazanacaklarını dile getiren LB Corporate Yönetici Ortağı Göksu Bağlan, “LB Corporate ve COOP TRR olarak, iş birliğimizin ilk yılında satış hedefimizi 500 adet konut olarak belirledik. Bu hedefimizi koyarken, acente ağımızın pazarlama-satış gücünü, sahip oldukları müşteri potansiyelini değerlendirdiğimizi de paylaşmak isterim.” diyerek sözlerini noktalıyor. 
 

GG

ghjjh

Yukarı