Ana içeriğe atla

ayos

SÜREKLİ ÖĞRENMEYE YÖNELMELİYİZ

15.12.2016 - 17:53

KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı, dijitalleşmenin iletişim alışkanlıklarını değiştireceğini ve çok ciddi bir kurumsal altyapıya gereksinim olduğunu belirterek, “Öğrenmeye, sürekli öğrenmeye yönelmeliyiz ve unutmamalıyız ki, geleceğin cahilleri, okuma yazma bilmeyenler değil, yeniden öğrenemeyenler olacak” diye konuştu.

KalDer tarafından organize edilen 25. Kalite Kongresi, 15-16 Kasım’da Hilton İstanbul Bosphorus Convention Center’da ‘Yeni Normal’ temasıyla gerçekleştirildi.
25. Kalite Kongresi’nde konuşan KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı, yeni dünya ekonomisinin, verimlilik ve tasarruf üzerinde şekillendiğini söyleyerek, “Farklılaşma aracı olarak tasarım hiç olmadığı kadar önem kazanıyor. İyi tasarımın hayatı kolaylaştırdığını ve yaşam kalitemizi yükselttiğini, üniversite yıllarında öğrenen bir mimarım. Gerçekten de ihtiyaca cevap veren, yeni sorunlar yaratmayan, çevreye uyumlu, estetik açıdan üstün nitelikler taşıyan ürünler, liderliğini ilan etti bile” dedi. 
İş dünyasında diğer önemli bir başlığın ise ‘esinlenme’ olduğunu belirten Pilavcı, “Farklı disiplinler birbirini tetikliyor. Sanat ve tasarım, inovasyonun yeni metodları haline geliyor. Artık açık inovasyondan ve bakış açısı transferlerinden bahsediyoruz. Şimdiden bu konuda öncü olan şirketler, geleceğin en büyük şirketleri olma iddiasıyla karşımızdalar. Dijitalleşmeyle gelen paylaşım ekonomisi çözümlerinden de bahsetmeden geçmemeliyiz. 2020’de takas ticareti ekonomiye 1.1 trilyon dolar tasarruf getirecek. Böylesi bir dijitalleşme, iletişim alışkanlıklarını da değiştireceğinden çok ciddi bir kurumsal altyapı gerektiriyor. Öğrenmeye, sürekli öğrenmeye yönelmeliyiz ve unutmamalıyız ki, geleceğin cahilleri, okuma yazma bilmeyenler değil, yeniden öğrenemeyenler olacak” diye konuştu. 

“ÖDÜL FİRMALARIN GELECEĞİNİ ŞEKİLLENDİRİYOR”
İş, bilim, akademi, medya ve sanat dünyasından bini aşkın kişinin katıldığı kongreye, KalDer’in 24 yıldan bu yana istikrarlı bir şekilde organize ettiği ‘Türkiye Mükemmellik Ödülleri’ damgasını vurdu.
KalDer’in 24 yıldan bu yana kesintisiz olarak verdiği Türkiye Mükemmellik Ödülleri’nin iş dünyasında ayrıcalıklı ve prestijli bir konuma sahip olduğunu belirten KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı, mükemmellik yolculuğuna çıkan firma ve kurumların geleceklerinin şekillenmesinde önemli bir paya sahip olduğunu söyledi. 
Ödül sahibi kurum ve kuruluşları tebrik eden ve mükemmellik yolculuğunda başarılar dileyen Buket Eminoğlu Pilavcı, “EFQM Modeli, kurumların başarılarının sürdürülebilir olmasında ve büyümesinde, verimli iş modelleri geliştirmelerinde, stratejik planlama süreçlerinde önemli bir rehber. Bu durum hem kamu hem de özel sektör için geçerli. Rekabetin boyutlarının hızla arttığı bir çağda küresel yönetim modellerini kullanmak kaçınılmaz olacaktır. KalDer olarak bu çerçevede amacımız Türkiye’nin tüm bölgelerinde mükemmellik kültürünü içselleştirmiş, rekabetçi kurum ve kuruluşlar yaratılmasına katkıda bulunmak. Bu anlamda pusulamız EFQM Mükemmellik Modeli” şeklinde konuştu. 

dfg

Yukarı