Ana içeriğe atla

apti

‘TÜSİAD BU GENÇLİKTE İŞ VAR’DA BÜYÜK ÖDÜL ALGDEHA’NIN

09.05.2019 - 16:49

Üniversite öğrencilerine yenilikçi bakış açısı ve girişimcilik yetkinliği kazandırmak amacıyla düzenlenen “TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var!” programının 2019 yılı kazananları, İstanbul’da gerçekleştirilen ödül töreninde açıklandı. Programın bu yılki birincisi Algdeha, ikincisi Kisar – Bal Kutusu, ve üçüncüsü DsyApp oldu.

“TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var!”, üniversite öğrencilerine yenilikçi bakış açısı ve girişimcilik yetkinliği kazandırmak amacıyla eğitimden networkinge, kuluçkadan mentorluğa kadar geniş yelpazede destek sağlayan bir girişimcilik programı. Programının 2019 yılı kazananları, 26 Nisan’da İstanbul’da gerçekleştirilen ödül töreninde açıklandı. Programın bu seneki birincisi Algdeha, ikincisi Kisar – Bal Kutusu ve üçüncüsü DsyApp oldu. 
5’i yurt dışından olmak üzere 81 şehir, 178 üniversiteden 2 bin 990 gencin bin 118 iş fikriyle başvurduğu “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” Girişimcilik Programı’nın ödül töreninde jüri üyeliğini Allianz Sigorta & Allianz Hayat ve Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes, Kibar Holding CEO’su Haluk Kayabaşı, TÜSİAD Kurumiçi Girişimcilik Çalışma Grubu Başkanı Pınar Abay ve ‘TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var!’ ana sponsoru BASF Türkiye’nin Genel Müdürü Rami Atikoğlu üstlendi. Ödül töreninin finaline Algdeha, Kisar - Bal Kutusu, DsyApp, Kodit ve Teknofarm olmak üzere beş ekip kaldı.
FİKİR VE GİRİŞİM ÖZGÜRLÜĞÜ, REKABET GÜCÜNÜ ARTIRIR
Fiba Grup sponsorluğunda Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleştirilen ödül töreninin açılış konuşmasını TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski yaptı. Kaslowski, TÜSİAD’ın girişimciliğe verdiği önem ve bu alandaki çalışmalarına değinerek “Fikir ve girişim özgürlüklerinin desteklendiği, gençlere ve girişimcilere olan güvenin arttığı bir Türkiye’de rekabet gücü yüksek ve dünyada adından söz ettirecek girişimlerin daha hızlı yeşereceğine inanıyoruz.” dedi.
Ödül töreninde ayrıca, ‘TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var!’ programının Girişimcilik Kampı’na en fazla öğrenci gönderme hakkını elde eden Karabük Üniversitesi’ne TÜSİAD Girişimcilik Bayrağı verildi.

ÖDÜLLERİ KAZANANLAR
75 bin TL’lik Birincilik Ödülü’nü Algdeha kazandı. 
Algheda; küresel ısınmayla balıkların yağ hacminin düşmesi ve buna bağlı endüstrilere sürdürülebilir kaynak arayışından yola çıkarak hayvansal ürünleri mikroorganizmalardan elde etmeyi hedefler. 
Ekip üyeleri: Mert Furkan Filizoğlu, Mehmet Can Sucu (İstanbul Üniversitesi)
Rehberi: Lale Ergin (Borusan Holding)
50 bin TL’lik İkincilik Ödülü’nü Kisar - Bal Kutusu kazandı.
Kisar - Bal Kutusu; bal üretim verimliliğini artırırken, geleneksel yöntemleri endüstri 4.0 standartlarına taşır, arı yaşamını korur. 
Ekip üyeleri: Nabican G. Özdemir, Bahadır G. Özdemir, Mahmut Serkut Öğüt, Ayçanur Tekin (Başkent Üniversitesi), Hakan Aktan (Nişantaşı Üniversitesi)
Rehberi: Yeşim Sümerkan (UBS)
25 bin TL’lik Üçüncülük Ödülü’nü DsyApp kazandı.
DsyApp; disleksiye çoklu çözüm üreterek daha geniş bir kitleye hitap eden ve alanında uzman kişilerin işini, mobil platforma taşıyarak kolaylaştıran bir sosyal girişim uygulamasıdır.
Ekip üyeleri: Esra Ablak, Büşra Bektaş, Öykü Demirhan, Deniz Öztürk, İnan Evin (İzmir Ekonomi Üniversitesi) 
Rehberi: Öget Kantarcı (GittiGidiyor)

ghjjh

Yukarı