Ana içeriğe atla

apti

TÜSİAD’IN YENİ BAŞKANI SIMONE KASLOWSKI

14.03.2019 - 09:53

TÜSİAD’IN 49. GENEL KURUL TOPLANTISINDA YENİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ BELLİ OLDU. YENİ YÖNETİM KURULU, İLK TOPLANTISINDA, 
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NA İTALYAN ASILLI İŞADAMI SIMONE KASLOWSKI’Yİ SEÇTİ. ORGANİK KİMYA’NIN CEO’SU KASLOWSKI, İLK KONUŞMASINDA ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ.

TÜSİAD’ın 49. Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Genel Kurul’da yeni Yönetim Kurulu üyeleri de belli oldu. Yeni Yönetim Kurulu, ilk toplantısında, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na İtalyan asıllı işadamı Simone Kaslowski’yi, Başkan Yardımcılıklarına ise Murat Özyeğin, Mehmet Tara ve Bahadır Balkır’ı seçti. Toplantıda kurucu kuşakta yer alan Osman Boyner, Nihat Gökyiğit, Demir Karamancı ve Selçuk Yaşar’a TÜSİAD’a katkıları için bir teşekkür töreni de yapıldı.
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

YETENEKLERİMİZ, DEĞİŞİME UYGUN
“İçinde bulunduğumuz dönemde ezberler bir bir bozuluyor. Bu değişimi yorumlayan her ülke ve her toplum risklerini, fırsatlarını ve potansiyelini yeniden konumlandırıyor, değerlendiriyor, geleceğe ilerliyor. Ülkemiz bu dalgalanmalara hiç de yabancı değil. Üzerinde yaşadığımız toprakların tarihi, kadim medeniyetlerin birbiriyle iç içe geçmiş mirasıyla örülü. Farklılıkları ortak değerler altında yaşatan bir kültürümüz var. Yeteneklerimiz, değişime uyum sağlamaya ve değişimin getirdiği fırsatları değerlendirmeye uygun.”

GÜCÜMÜZÜ YENİ HİKÂYE İÇİN SEFERBER EDECEĞİZ
“Tarih ve küresel gelişmeler, bilimden uzaklaşmanın toplumlar için ne kadar yıkıcı olabileceğini tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Dolayısıyla Türkiye’nin yazacağı yeni hikâye, aynı zamanda bu çağda var olma iradesinin de en kararlı beyanı olacaktır. Yeni yönetim kurulu olarak bu hikâyenin en coşkulu savunucuları ve en hevesli anlatıcıları olmak arzusundayız. TÜSİAD’ın üyelerinin gücünü ve bilgi birikimini bu hikâyenin gerçekleşmesi için seferber edeceğiz.” 

KIYMETLİ BEYİNLER İSTİKBALİ BAŞKA COĞRAFYALARDA ARIYOR
“Çağın değerleri olan inovasyona, dijital dönüşüme, katma değere güç veren fikirler ve beyinler kendilerine yer bulacakları özgür alanlara yöneliyor. Sosyal kalkınma, teknolojik atılım ve demokratikleşme hedeflerini gerçekleştirmemiz, sahip olduğumuz kıymetli beyinlerin istikbali başka coğrafyalarda aramalarının önüne geçecektir.” 
 “Çağımızın en başarılı özgürlük, barış, kalkınma ve refah projesi olan AB kırılmalar yaşasa da küresel düzeyde en önemli denge merkezi olmaya devam ediyor. Türkiye’nin AB üyeliği her iki tarafın da etki alanının genişlemesi anlamına gelen kazan-kazan formülüdür. AB entegrasyon sürecinde Gümrük Birliği anlaşmasının modernizasyonu, işbirliği ve karşılıklı objektif bakışın sağlanması, ülkemiz ve AB’yi küresel rekabet düzeninde hızla yükseltecektir.”

YETER Kİ REFORMLARI HAYATA GEÇİRELİM
“Ekonomik göstergelerin bize söylediği gibi ülkemiz, hedeflerine koşmak için sahip olduğu büyüme modelini güçlendirmek zorunda. Küresel finansman bolluğunun sona erdiği bir dönemde her ülke kendi potansiyeline daha sıkı sarılıyor. Ülkemiz ne mutlu ki bu çağın esas sürükleyicileri olan insan ve yenilikçi fikir kaynakları açısından çok büyük olanaklara sahip. Yeter ki bu fikirleri üretmek ve işlemek için gereken hukuksal, toplumsal ve ekonomik reformları hayata geçirelim.”

ghjjh

Yukarı