Ana içeriğe atla

ayos

“Ülke ekonomisine inanıyor, yatırımlara devam ediyoruz”

06.09.2017 - 11:46

Turkuaz Petrol olarak fırsatları değerlendirmeye önem verdiklerini belirten Türkiye Petrolleri ve Turkuaz Petrol Genel Müdürü Çağdaş Demirağ, bu kapsamda 2016 yılının en büyük özelleştirmesine imza atarak Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım A.Ş. hisselerinin yüzde 100’ünü aldı ve şu an faaliyetlerini iki ayrı şirket olarak sürdürüyor.

“İstikrarlı büyümesini sürdüren Türkiye, bugün bölgenin en güçlü ekonomilerinden biri konumunda… 2017 yılında da bu başarılı performansın devam ettiğini ve küresel ekonomideki olumlu sinyallerin Türkiye ekonomisindeki yansımalarını gördüğümüzü söyleyebilirim” açıklamasında bulunan Türkiye Petrolleri ve Turkuaz Petrol Genel Müdürü Çağdaş Demirağ, “Başarılı sonuçlarla pekişen güven ortamı, yatırımcılar için de önemli bir zemin oluşturuyor. Turkuaz Petrol olarak, Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım A.Ş. ihalesine katılmamız da ülke ekonomisine duyduğumuz inancın göstergesidir. 2017 yılında da aynı inançla yatırımlarımıza devam ediyoruz” dedi. 

“EKONOMİYE KATKIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”
Türkiye ekonomisinin gücünün, yatırımcılar için cazip bir ortam yarattığını belirten Demirağ, “Biz de Zülfikarlar Holding bünyesindeki Turkuaz Petrol olarak, bu anlamda fırsatları değerlendirmeye önem veriyoruz. Bu kapsamda 2016 yılının en büyük özelleştirmesine imza atarak Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım A.Ş. hisselerinin yüzde 100’ünü aldık. Şu an faaliyetlerimizi iki ayrı şirket olarak sürdürüyoruz. Öncelikle yıl sonuna kadar iki şirketin resmi birleşme sürecini tamamlamayı planlıyoruz” dedi ve sözlerine devam etti: 
“Satın almayla birlikte 700’ü aşkın akaryakıt istasyonumuz, 10 akaryakıt depolama tesisimiz, 4 LPG tesisimiz ve 150 bin metreküpün üzerindeki akaryakıt depolama kapasitemiz ile Türkiye akaryakıt dağıtım sektöründeki ilk 5 şirket içinde yerimizi aldık. Toplam ciromuz ise 4 milyar TL oldu. Ancak hedeflerimiz çok daha büyük.  Sektörde pazar payı açısından ilk 3’e doğru ilerlemeyi hedefliyoruz. 
Kaliteli hizmet anlayışımızı daha çok noktada tüketicilerimizle buluşturmak için toplam 705 olan istasyon sayımızı 2018 sonuna kadar 800’e yükseltmeyi planlıyoruz. Şehir merkezlerinde hakimiyetimizi artırarak, perakendecilik anlamında sektörümüzde ilk olacak projelere imza atacağız. 
Ayrıca bugün doğrudan ve dolaylı istihdamla 7 bin 500 ailenin hayatına dokunan şirketimiz, 2018 sonunda istasyon sayısının 800’e çıkmasıyla birlikte bin yeni ailenin geçimine daha katkı sağlayacak. Böylece ekonomiye katkımızı da sürdüreceğiz.”

“STRATEJİMİZ DÖNÜŞÜME ÖNCÜLÜK EDEREK FARKLILAŞMAK VE LİDERLİK İDDİAMIZI GÜÇLENDİRMEK OLACAK”
Rekabetin yoğun yaşandığı akaryakıt sektöründe avantaj sağlayabilmek için çağı yakalamak ve dijitalleşmeyi işin bir parçası haline getirmek gerektiğini belirten Demirağ, “Teknolojinin ve full otomasyonun kullanıldığı yeni bir döneme giriyoruz. Bu dönemde gelişmelere ayak uyduran ve iş yapış biçimlerini yenileyenler yükselirken değişime kapalı olanlar küçülecek. Elbette bunun en önemli parçasını dijital çağa ayak uydurmak ve pazarlama stratejilerini bu doğrultuda belirlemek oluşturuyor” dedi.
“Biz birleşmeyle birlikte organizasyon yapısını yenileyen bir şirketiz ve bu durumun önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum” diyen Demirağ, “Güçlü bir pazarlama ekibi oluşturduk. Nihai tüketicimizle etkin iletişim kuracağımız 360 derece iletişim yaklaşımı benimsiyor; dijital çağın ihtiyaçlarına cevap veren bir strateji için de bunun temel unsur olduğuna inanıyoruz. Dolayısıyla bizim stratejimiz de teknolojiye uyumu öncelikli hale getirip, sektördeki dönüşüme öncülük ederek farklılaşmak ve liderlik iddiamızı güçlendirmek olacak” diyerek sözlerine son verdi. 
 

dfg

Yukarı