Ana içeriğe atla

bridgestone

ÜLKE EKONOMİSİNE KATKIMIZ DEVAM EDECEK

10.04.2019 - 15:50

2018’i değerlendiren Limak Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Nihat Özdemir, “2019’da da tüm paydaşlarımız ve çalışanlarımızdan aldığımız güçle ülke ekonomimize katkı sağlamaya ve sosyal fayda çalışmalarımızla topluma hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Limak Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Nihat Özdemir, 2018 yılını değerlendirdi. Ekonomik ve siyasi zorlukların gölgesinde geçen bir yılın ardından 2019’a ümitle girdiklerini belirten Özdemir, “Dünya ekonomisi, küresel ticaret savaşlarının gölgesinde zor bir yılı geride bırakırken; bölgesinin önemli siyasi ve ekonomik aktörlerinden biri olan ülkemiz, yaşanan çalkantıdan olumsuz etkilendi. Ancak yaşanan bölgesel ve küresel gerilime rağmen, Türkiye ekonomisinin 2018 yılında, özellikle de ihracat alanında önemli gelişmeler kaydettiğini gözlemledik.” dedi. 
Edindikleri tecrübeler ışığında ülkemiz büyüdüğünde sektörlerin de büyüdüğünü belirten Nihat Özdemir, “El birliğiyle ülkemizi büyütmek, böylece sektörlerimizi büyütmek, çeşitlendirmek ve geliştirmek için çalışmaya devam etmemiz gerekiyor. Bu noktada Türkiye’nin, uzun vadeli bir rekabet gücü için, yatırımlarını en verimli olduğu alanlara kaydırması ve yatırımcı güvenini sağlaması, küresel fırsatları yakından takip etmesi kritik önem taşıyor.” ifadelerini kullandı.

2018’DE YATIRIMLARIMIZA DEVAM ETTİK
Limak Holding’in resmi web sitesinde yer alan 2018 değerlendirmesinde Özdemir, şu değerlendirmelerde bulundu: “Geçtiğimiz yıl yaşanan tüm zorlu koşullara rağmen grup olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm iş kollarında ve bulunduğumuz pazarlardaki güçlü performansımızı koruduğumuzu gururla söyleyebiliriz. Grup olarak kârlılığımızı artırırken, istihdamımız yaklaşık 70 bin kişiye ulaştı. Dünyanın en büyük müteahhitlik şirketlerinin sıralandığı Engineering News Record (ENR) tarafından yayınlanan ‘Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhitlik Şirketi’ listesinde, Limak İnşaat olarak 17 sıra birden yükselerek 2018’de 68. sırada yer aldık. 2019’da da bu performansımızı sürdürerek, bulunduğumuz tüm sektörlerde ve farklı coğrafyalarda büyümeye devam etmek, ülkemizin ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak en büyük hedefimiz.”

HEDEF, AFRİKA VE BALKANLAR
Türkiye’nin küresel çapta faaliyet gösteren bir iş grubu olarak pek çok farklı ülke ve coğrafyada aktif olmalarının, farklı pazarlardaki belirsizlikleri ve riskleri dengeleyerek genel performanslarını yüksek tutma imkânı da verdiğini ifade eden Özdemir, hedeflerini şöyle açıkladı: “Hedefimiz, bu avantajımızı daha önceki yıllarda olduğu gibi 2019’da da etkin bir şekilde kullanarak altyapı ve enerji yatırımları ile çimento ve inşaat gibi stratejik sektörlerimizde bölgesel olarak ilk üçte yer almak. Ayrıca, Türkiye dışında Afrika ve yakın zamanda AB perspektifi hareketlenen Balkanlar’da hızlı yatırımlarla büyümek.”

dfs

Yukarı