Ana içeriğe atla

apti

YOLLAR ONLARI ARAYACAK! PAMUKKALE VE PAMUKYOL'UN İFLASINA KARAR VERİLDİ

24.01.2019 - 17:14

Konkordatolar sonrası ilk büyük iflas kararı Pamukkale Turizm için verildi. 26 Ekim'de nakit akışındaki problemler ve borçların ödenebilmesi için 3 ay geçici mühlet alan şirketin konkordatoyla başarıya ulaşamayacağının belirlenmesi üzerine 56 yıllık Pamukkale Turizm ve konforlu yolcu taşımacılığı şirketi Pamukyol'un iflasına karar verildi.

Türkiye’nin önde gelen şehirler arası seyahat firmalarından Pamukkale Turizm'in ekimde üç ay geçici mühlet aldığı konkordato davasında karar verildi. Konkordato talebini reddeden İzmir 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, konkordatonun başarıya ulaşamayacağı ve firmanın ticari faaliyetlerini sürdürmesine imkan olmadığı gerekçesiyle Pamukkale Turizm'in iflasına karar verdi. İflas süreci başlayacak şirketler arasında konforlu yolcu taşımacılığı hizmeti sunan Pamukyol da bulunuyor.

 

Pamukkale

Pamukkale Turizm ve Pamukyol, nakit akışında problem yaşaması ve borçların sorunsuz bir şekilde ödenebilmesi için vadeli konkordato istemişti. Şirket, 26 Ekim'de alınan 3 ay geçici mühlet kapsamında komiser heyeti tarafından denetim sürecindeydi.

 

Pamukkale

1962’de dönemin milletvekillerinden Hacı Mazlum Bababalım'ın torunları tarafından kurulan firmanın yaklaşık 600 otobüsü bulunuyordu.

ghjjh

Yukarı