Ana içeriğe atla

bridgestone

HOPA’DA SU ARITMA TESİSİ İNŞAATINDA ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR

05.08.2019 - 10:25

Hopa’nın 50 yıllık su sorunu çözecek projede çalışmalar devam ederken İller Bankasından gelen heyette çalışmaları yerinde denetledi. Çalışmaları üstlenen yüklenici yapi ortaklığı adına açıklama yapan Kemal Makaroğlu’da “şu ana kadar hedeflediğimiz çalışmayı gerçekleştirdik ve İller Bankası denetiminden de başarıyla geçtik ”dedi.

Hopa’nın 50 yıllık su sorunun çözecek olan İçme suyu projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Projeyi üstlenen Argüp-Esta ve Hopa’lı firma Hopart yapı ortaklığı adına projenin başında bulunan Hopart firma sahibi Kemal Makaroğlu’nun Hopalı olması projenin hedeflenen amaca uygun devam etmesinde ayrı bir öneme sahip. Projenin çalışmalarını yerinde denetlemek için Ankara’dan gelen İller Bankası heyeti ihale aşamasından bugüne kadar proje kapsamında yapılan çalışmaları yerinde denetledi. Çalışmaların devam ettiği tüm noktalarda denetimlerini yapan heyet denetleme sonunda projede istenen hedeflere ulaşıldığın belirten raporu onayladı.

SANİYEDE 145 LİTRE SU GİRİŞİ SAĞLANACAK

Çalışmalar hakkında bilgi veren Yüklenici firma Argüp-Esta ve Hopart yapı ortaklığı adına bir değerlendirme yapan Kemal Makaroğlu doğup büyüdüğü kendi ilçesinde hayati öneme sahip böyle bir projeyi yüklenmenin sorumluluk bilinci içinde olduğunu ifade etti. Makaroğlu projenin hayata geçirilmesi noktasında her aşamada azami dikkati gösterdiklerini ifade ederek “Betonarme inşaatının büyük bölümü tamamlanan Su Arıtma tesisine ana kaynaktan yani Hopa’nın içme suyunu besleyen Balıklı Şelalesi ve yan bağlantı kaynaklarından toplanan suyun depolanması sonrası İlçeye saniyede 145 litre su girişi sağlanacak. ve Çökertme Havuzunda dinlenen su, Arıtma alanından geçerek şehir şebeke hattına verilecek. 

2051 YILINA KADAR SU  İHTİYAÇLARI KARŞILANACAK

İlçede gelecekte su kesintilerini de ortadan kaldırmak için de Merkez Kule dibi Mahallesine 2500 tonluk, Bucak Mahallesinde 400 tonluk, Balmumcu Mevkiin de 600 tonluk, Sundura Mahallesinde 700 tonluk ve Yukarı Kuledibi mahallesinde de 200 tonluk olmak üzere toplam 6 adet su deposu yapımı hızla devam ediyor. Bu çalışmaların devamında 2020 ve 2021 yılı çalışmaları kapsamında 133 km isale ve şehir şebekesi hattının da yenilenmesiyle Hopa’nın 2051 yılına kadar su ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor.

Biz proje takvimine göre ihale şartnamesinin her maddesine uygun olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Proje tamamlandığında doğa cenneti İlçemde insanlarımızın yüzlerini güldüreceğiz”  dedi.

 “Betonarme inşaatının büyük bölümü tamamlanan Su Arıtma tesisine ana kaynaktan saniyede 145 litre su girişi gerçekleşecek. Çökertme Havuzunda dinlenen su, Arıtma alanından geçerek şehir şebeke hattına verilecek. 

Ayrıca su kesintilerini ortadan kaldırmak için de Merkez Kuledibi Mahallesin de 2500 tonluk, Balmumcu Mevkiin de 600 tonluk, Sundura Mahallesinde 700 tonluk su deposu yapımı hızla devam ediyor. 133 km isale ve şehir şebekesi hattının da yenilenmesiyle 2051 yılına kadar şehrimizin su ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenmektedir”..

dfs

Yukarı