Ana içeriğe atla

apti

2019’DA SEKTÖR ORTALAMASININ ÜZERİNDE BÜYÜME KATETTİK

20.12.2019 - 14:27

SECURITAS GÜVENLİK SÜREÇLERİ VE KALİTE KOORDİNATÖRÜ  HÜSEYİN ERİM: “2019 tüm sektörlerde olduğu gibi güvenlik sektörü açısından da zorlu bir yıl oldu. Özellikle finansal yapısı güçlü olmayan şirketleri zorladı.”

Securitas olarak Türkiye’de birçok sektörde faaliyet gösterirken kalitenizi korumayı nasıl başarıyorsunuz?
Kalite Securitas markası için vazgeçilmez bir kavram. Gerek hizmet gerek insan kaynağımız kapsamında 7/24 değerlendirmeler yapıyor, teknolojinin faydalarından da yararlanarak kalitemizi sürekli kılmak ve her daim için artırabilmek için çalışıyoruz.
Perakendeden, enerjiye, havacılıktan, turizme, endüstriyel tesislerden alışveriş merkezlerine kadar hizmet verdiğimiz projelerimize başlarken her bir sektöre özel “Securitas Güvenlik Metodolojisi” esasları kapsamında gerçekleştirdiğimiz risk analizlerini, projenin devamında da belirli aralıklarla tekrarlıyor, eğitimlerimiz ve masa başı tatbikatlar ile çalışanlarımızı ve iş ortaklarımızı olası kriz ve tehlikelere karşı hazırlıklı hale getiriyoruz. İşimizi hem kendi iç denetimimize hem de müşterimize düzenli raporluyor, iş sürekliliğimizi ölçümlüyor, acil durumlarda anında müdahale ediyoruz. Operasyonel mükemmellik için sürekli çalışıyoruz. 

Güvenlik hizmetlerinde kullandığınız teknolojiler hakkında bilgi verebilir misiniz?
Dünyada güvenlik sektöründe bir değişim ve dönüşüm söz konusu. Geleneksel güvenlik yaklaşımından Entegre Güvenlik Çözümlerine doğru bir geçiş var. Güvenlik hizmeti çözümlerinde akıllı teknolojiler kullanılarak hem daha kaliteli hizmet verilebiliyor hem de daha az güvenlik görevlisi ile daha etkin çözümler üretilebiliyor. 
Teknoloji, uzaktan izleme, elemanlı güvenlik, itfaiye hizmetleri gibi güvenliğin ana iş kollarındaki hizmet alımları genellikle farklı tedarikçilerden farklı sözleşmeler ile yapılıyor. Bütünsel bakış açısı ve risk analizi olmadan farklı kanallardan yapılan bu alımlar sonucu ortaya çıkan hizmet beklenen verimliliği ve kaliteyi sağlayamadığı gibi, birbirini tamamlayamayan yatırıma ve maliyete sebep olmaktadır.        
Securitas hem dünyada hem de Türkiye’de güvenlik sektöründeki bu değişime, Entegre Güvenlik Çözümleri ile liderlik ediyor. Tek sözleşme, tek çözüm, tek muhatap felsefesiyle iş ortaklarına hem daha kaliteli hem de daha düşük maliyetlerle güvenlik hizmetini optimum bir şekilde sunuyor.
Entegre Güvenlik Çözümleri içerisinde yer alan Uzaktan İzleme Hizmetleri’nde rutin görev takibi, olası bir alarm durumunda doğrulama ve takiben müdahale adımlarından oluşan güvenlik kurgusu ile mekanlar özel yazılımlı akıllı kameralar tarafından izleniyor. Bu özel kameralar sıra dışı bir durum tespit ettiğinde ilgili görüntüyü anında Securitas Uzaktan İzleme Merkezi’ne ulaştırıyor. Merkezdeki operatör de gerekli ihbarı ya da yönlendirmeyi yaparak olayı sonuçlandırıyor. Gereksiz müdahale ortadan kalkarken, erken uyarı ile pek çok olay daha gerçekleşmeden önleniyor. 

2019 Securitas açısından nasıl geçti? 2020 ile ilgili beklentileriniz neler?
2019 tüm sektörlerde olduğu gibi güvenlik sektörü açısından da zorlu bir yıl oldu. Özellikle finansal yapısı güçlü olmayan şirketleri epey zorladı. Bizim açımızdan ise da önceki yıllarla karşılaştırıldığında daha az büyüdüğümüz bir yıl olduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan krizi bir bakıma fırsata da çevirdik. 2018’in ikinci yarısında yaptığımız büyük bir satınalma ile Pronet’in insanlı güvenlik bölümünü bünyemize kattık. Ve hem iş hacmi hem de çalışan sayısıyla 2019’u oldukça güçlü bir şekilde karşıladık. Sektör ortalamasının üzerinde büyüdüğümüzü söyleyebilirim. 2020 ile ilgili olarakta oldukça umutluyuz, büyümemizi sürdüreceğiz.

ghjjh

Yukarı