Ana içeriğe atla

bridgestone

2020 YILINDA YENİ YATIRIM VE PROJE PLANLARIMIZ VAR

20.12.2019 - 14:35

G4S ÜLKE MÜDÜRÜ KAĞAN GÜMÜŞ: “2019 yılında birçok farklı lokasyonda yeniliklere imza atarak büyüdük. Teknolojik altyapımızı geliştirdik.”
 

Kağan Bey, öncelikle G4S’in Türkiye’deki faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?
Dünyanın en büyük güvenlik firması olarak adlandırılan G4S, Türkiye’de 30 senedir hizmet gösteriyor. Dünyada 600 bini aşkın personeli  ile entegre güvenlik çözümlerinde liderlik gösteren bir firma pozisyonunda. Türkiye’de 4 bine yakın personelimiz ile 300’ün üzerinde müşteriye 750‘den fazla lokasyona 30 senedir hizmet veriyoruz.

Hizmetlerinizi teknoloji ile entegre halinde kullanıyorsunuz. Bununla ilgili bilgi verebilir misiniz?
Güvenlik kavramı 4 temel bileşenin bir şekilde yönetilmesi ile ortaya çıkan bir süreç. Bunlar insan, makine, sistem ve hizmet adını verdiğimiz bileşenlerden oluşur. İnsan bu bile- şenlerin içerisinde en önemlisi olarak adlandırılır. Güvenliğin 7/24 taviz verilmeden sürdürülebilmesi için belirli sistemlerle yönetilmesi, desteklenmesi, raporlanması gerekmektedir.
İnsanı yöneten elektronik sistemlerimiz var. Sahada ki personelin yaptığı işleri gerek müşteri tarafında gerekse kendi tarafında nasıl olduğunu çok daha iyi yönetebilme açısından G4S Kokpit  sistemi var.
İkinci sistem ise personellerimizin sayısı çok olduğundan ve tüm personellerimizi kendi kaynakları içerisinde daha verimli kullanmaya çalıştığımızdan bunları yöneten sistemimiz olan Globalde ve 60’ın üzerinde ülkede kullanılan Satürn sistemi.

Hangi alan ve sektörlere hizmet sağlıyorsunuz?
Türkiye’de ağırlıkla endüstriyel tesislerde çalışıyoruz. Personellerimizin ciddi bir bölümü tesislerde hizmet veriyor. Endüstriyel tesislerde Kimya fabrikalarından gıda fabrikalarına kadar çok ciddi bir kapsam var. Eğitim sektöründe özellikle okullarda, üniversitelerde, yüksek kalitedeki AVM’lerde özel konutlarda hizmet veriyoruz. Ama 3 temel noktamız endüstri tesisleri, lojistik sektörü ve diplomatik misyonlar diyebiliriz.

2019 yılı sizler için nasıl geçti? 2020 hedefleriniz nelerdir?
G4S olarak global, yerel, sürdürebilir çerçeveleri, tüm detaylara dikkat ettiğimiz ve müşteri portföyümüz i- le bizim için iyi geçti diyebiliriz. Birçok farklı lokasyonda yeniliklere imza atarak büyüdük. Teknolojik altyapımızı geliştirdik.
2020 yılında yeni yatırım ve proje planlarımız var. Gelecek dönemde global yazılımları yerel yazılımlarla birleştirdiğimiz, Gaboras bünyesinde büyük data ve güvenlik algoritmaları ile beraber yaptığımız çalışmalarla Türkiye’nin yapısına etki edebilecek büyük projelerimiz var. Global bir güç olmanın getirdiği bilgi birikimi ile hizmet verdiğimiz bölgelerde G4S olarak hayatı kolaylaştırıcı çözümlerimiz ile güzel projelere imza atacağı bir yıl olacağına inanıyorum.

dfs

Yukarı