Ana içeriğe atla

apti

KAPSAMLI DENETİM ŞART

25.10.2019 - 14:33

SEKTÖRÜN GELİŞMESİNİ ENGELLEYEN EN BÜYÜK SORUNUN, SGK PRİMLERİNİ ASGARİ ÜCRETTEN GÖSTEREN ŞİRKETLER OLDUĞUNU SÖYLEYEN RİTİM GRUP GENEL KOORDİNATÖRÜ TALAT AHİ, “PAZAR PAYININ BİR KISMINI İŞGAL EDEN BU ŞİRKETLER BİLİNÇSİZ PERSONELLERİN EMEKLERİNİ SÖMÜRMENİN YANINDA SEKTÖRE KÜSTÜREREK GÜVENLİK GÖREVLİSİ SAYISININ AZALMASINA NEDEN OLMAKTADIR.” DİYE KONUŞTU.

Öncelikle Ritim Grup’u tanıyabilir miyiz?
2014 yılında personelli güvenlik hizmetleri sağlamak üzere faaliyetine başlayan Ritim Grup, ilerleyen süreçte entegre çözümler sunabilmek amacıyla güvenlik sistemleri, yönetim ve temizlik hizmetleri alanlarında faaliyetlerine başlamıştır.  
Kazandığımız deneyimler ve her gün büyüyen nitelikli ekibimiz ile sektörden alacağımız paydan çok bize güvenen ve bizi çözüm ortağı gören müşterilerimize verdiğimiz hizmetin kalitesine odaklanmış durumdayız.

Müşterilerinize ne gibi ayrıcalıklar sunuyorsunuz?
Müşterilerimiz; Ritim Grup tarafından tasarlanan ve sürekli geliştirilen www.ritimgrup.com web sitemizin Müşteri Paneli’ne kullanıcı adlarını ve şifrelerini girerek; kendileri için görevlendirilen proje sorumlularının iletişim bilgilerine, görevli personellerin tüm özlük evraklarına, aylık çalışma çizelgelerine, sırasız ve zamansız gerçekleştirilen denetim raporlarına, Özel Güvenlik Şube Müdürlüğüne bildirilen ‘Koruma ve Güvenlik Planı’na,  güvenlik uzmanlarımız tarafından kendileri için hazırlanan ‘Risk Analizi’ne, aylık hizmet faturalarına, SGK evraklarına, Türkiye geneli güncel SGK ve vergi borcu yoktur evraklarına, personel eğitim raporlarına ulaşabilmektedirler. 
Müşterilerinizin ihtiyaçlarına ne tür çözümler üretiyorsunuz?
Hizmete başlamadan önce yapılan ücretsiz risk analizi sonucuna göre ihtiyaç duyulan personel sayısı, çalışma sistemi ve gerekli ekipmanlar belirlenir. Belirlenen ihtiyaca göre gündüz/gece, yaya/motorize ve nokta/devriye görevine göre hizmetin ana akışı şekillenir. Özel güvenlik görevlilerimiz 5188 sayılı Kanundan aldıkları yetki çerçevesinde ve Kanunda belirlenmiş fiziki ve hukuki sınırlar içerisinde sorumluluklarını yerine getirirler. Sırasız, zamansız denetlenir ve raporlanırlar. Çalışanlarının gelişim ve motivasyonunu yüksek seviyede tutarak sürekli, kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunabilmek için, müşteri ihtiyaç ve isteklerine uygun çözümler üretiyoruz.

HASTANE GÜVENLİĞİNDE İDDİALIYIZ !
Sağlık sektördeki referanslarımız arasına Özel Yüzyıl Hastanelerini de katmış bulunmaktayız. 
Hastanelerde oluşan güvenlik sorunlarının başında gergin, üzgün olan hasta ve yakınlarına uygun psikolojiyle davranmayan personelin başlattığı olaylar gelmektedir. Özellikle özel hastanelerde, çoğu hasta ve yakını güvenlik hizmetlerinden memnun olmadıkları için kurumla bir daha çalışmak istememektedirler.
Hastalar ve yakınları, güler yüzlü yardımsever, karşısındaki kişinin acısıyla empati kuran onları iyi hissettirecek, alanında eğitimli personelimizle karşılaşacak tedavi sürecine giden ilk adımda daha huzurlu ve rahat olacaktır.

Sektörünüzde karşılaştığınız sorunlardan bahseder misiniz?
Sektörün gelişmesini engelleyen ve bir türlü aşılamayan en büyük sorun SGK primlerini asgari ücretten gösteren, personellere elden ödeme yapan merdiven altı diye tabir edilen şirketlerdir. Pazar payının bir kısmını işgal eden bu şirketler bilinçsiz personellerin emeklerini sömürmenin yanında sektöre küstürerek güvenlik görevlisi sayısının azalmasına neden olmaktadır. Ve malesef ülkemizde bu kapsamda bir denetim yapılmamaktadır.

ghjjh

Yukarı