Ana içeriğe atla

apti

2019 YILINDA YENİ PROJELERİMİZ İLE BÜYÜME KATETTİK

20.12.2019 - 15:01

APlus Tekstil Yıkama Fabrikası Direktörü  Metehan Ünalan: “Yeni yılda da her yıl olduğu gibi grubumuzla birlikte büyümek öncelikli hedefimiz.”

Hijyenik Tekstil Yıkama Sistemi hakkında bilgi verir misiniz? 
Gelen kirli tekstil, hastane kodlarına göre kirli ayrıştırma bölümünde ilgili gruplara göre ayrılır.  Bu noktada kirli ayrıştırma ile temiz alan bölümlerinin birbirinden izole edilmiş olması hijyen açısından en önemli noktalardan bir tanesidir. 
Tekstil, 15 kompartmanlı tünelden çıkış esnasına kadar periyodik uygulamalardan geçer ve yarım saat içinde sisteme kirli giren tekstil temiz olarak çıkar. 
Önce su ve kimyasalı alan tekstil, ana yıkamaya geçer. Ana yıkamada, termal ve kimyasal dezenfeksiyon uygulanır. Pres bölümünde tekstili zedelemeyecek şekilde bir basınç sistemiyle sıkma işlemi yapılır. 
Tünelden çıkan tekstiller, kurutma sistemine girer. Her ürün için hazırlanmış kurutma programları bulunmaktadır. Kurutmadan çıkan ürünler yine torba sistemiyle havada raylar sayesinde ilerler ve kodlanmış merkez birimine teslim edilir. Silindirden geçen tekstiller, hareketli konveyör bant ile paketleme istasyonuna transfer edilir. Üzerindeki delikler sayesinde içerideki nemli havayı dışarı atan ve küflenmeyi önleyen shrink sistemiyle kaplanan ürünler depoya oradan da sevkiyata gider. 

Türkiye’ de hiçbir tekstil yıkama tesisinde bulunmayan konteynır dezenfeksiyon makinesi nasıl işliyor? Bilgi verir misiniz?
Konteyner dezenfeksiyon makinesi bu iki bölüm arasındaki konteyner geçişlerinde yüksek hijyen sağlanması için kullanılır. Konteynerlar bu bölümde dezenfekte edilerek temiz bölümüne alınır. Kirli tekstiller ile fabrikaya gelen konteynerler boşaltma işlemi sonrasında konteyner dezenfeksiyon makinesinde, dezenfeksiyon işlemini gerçekleştiren kimyasallar ile 7 ile 9 dakika arasında yıkanarak temiz alana alınmaktadır.
Kirli ve temiz tekstil sevkiyatlarında kullandığımız taşıma konteynerleri her defasında dezenfeksiyon makinesinde yıkanarak tekrar kullanıma alınır. 

2019 yılı APlus için nasıl geçti? 
2019 yılı bizim için yoğun ve yenilenme ile geçti. Kendi grubumuz yatay büyümesi yanında yeni firmalarla iş ortaklıklarımızda başladı. Acıbadem Hastanesi Maslak 2. Etap açılışının tamamlanmasıyla hem personel hem hasta refakat yemeği kapasitemiz 2 katına çıktı. Ayrıca yine burada yeni bir kafe daha açtık. 

2020 hedefleriniz nelerdir?
Yeni yılda da her yıl olduğu gibi grubumuzla birlikte büyümek öncelikli hedefimiz. Grubumuz dışında ise yeni projelerimiz devam ediyor. Yeni iş ortaklıklarının yanı sıra farklı hizmetlerle kendimizi geliştirmeyi hedefliyoruz. 

aplus
 

ghjjh

Yukarı