Ana içeriğe atla

bridgestone

38 YILDIR HİZMETİNİZDEYİZ

12.11.2019 - 15:39

Deça Temizlik Firma Sahibi  ALİ Murat Çimen: “Önceliğimiz eğitimli personeli istihtam etmek ve personellerimize iş eğitimi vermektir.”

DEÇA olarak 38 yıldır temizlik ve güvenlik hizmeti verdiğinizi biliyoruz. Peki,  AVM güvenliği ve temizliği hizmeti verirken dikkat ettiğiniz hususlar nelerdir?
Önceliğimiz eğitimli personeli istihtam etmek ve personellerimize iş eğitimi vermektir. İşini severek yapan, işiyle ilgili eğitimleri almış, öğrenmeye açık personeller ile sorunlara kısa sürede yenilikçi çözümler getirebilmektir. Ayrıca gerek personellerimiz, gerek AVM ziyaretçileri ve yönetim çalışanlarının sağlıklı bir ortamda çalışmalarını sağlamak adına hijyen kurallarını bire bir uygulamak/uygulatmaktır. İşveren ve Yüklenici açısından her iki taraf içinde verimlilik ilkelerini gözetmek önem verdiğimiz bir konudur. 

AVM’ler ziyaretçi trafiğine bağlı olarak güvenlik açısından risk oranı yüksek olan mekanlar. AVM’lere gelen ziyaretçilerin kendilerini rahat ve güvende hissetmeleri için aldığınız güvenlik önlemleri nelerdir?
AVM gibi risk oranı yüksek mekanlarda, önleyici güvenlik tedbirleri alabiliyor olmak bizim için çok önemlidir. Amacımız meydana gelebilecek olumsuz etkenleri gerçekleşmeden ortadan kaldırmaktır. Güvenlik  tedbirlerini 2 şekilde uyguluyoruz. Fiziki güvenlik tedbirleri ile birlikte teknolojik ve elektronik güvenlik sistemlerini birlikte kullanarak ziyaretçilerin mekanda daha güvende olmaları sağlıyoruz. Bu yaşam alanlarında günün 24 saati; yangın hırsızlık, soygun, terör, sabotaj ve benzeri risklere karşı gerekli tedbirleri almak ve uygulamak üzere güvenlik hizmeti vermekteyiz. 

Alışveriş merkezleri günde binlerce insan tarafından çeşitli sebeplerle ziyaret edilen yerler olduğu için sağlık açısından hijyenik ve temiz olması gerekir. Temizliği üst düzeyde tutmak için neler yapıyorsunuz?
AVM’ler kalabalık ortamlar olduğu için en çok kirlenen ortamlardır. AVM’ler yoğun insan sirkülasyonu olduğu için rutin temizliklerde süreklilik önemlidir. AVM’lerde yeme içme katının temizliği çok dikkat edilmesi gereken alanlar içerisindedir. Yerlerin temizliği, boşalan masaların temizliği müşteriler ve sağlık açısından çok önemlidir. Tuvaletler, bebek odaları da ayrıca sağlık açısından temizliği çok önemli olan diğer yerlerdir.  Müşterileri rahatsız etmeden, hijyenik, konforlu ve gürültüsüz temizlik yapmak, firmamızın hizmet deneyimiyle, uzman personellerimiz ve tecrübeli ekibimiz ile son teknoloji makinelerimiz, ve insan sağlığına dost kimyasallar ile dezanfektanlar ile kurumsal çözümler üretmekteyiz.

Güvenlik ve hijyen personellerinin üst düzey donanıma sahip olması için nasıl bir eğitime tabii tutuyorsunuz? Yerinde eğitim uygulamalarınız oluyor mu?
ISO 9001-2015 belgesi kapsamında Güvenlik personellerimize kişisel ve mesleki eğitim veriyoruz ya da almalarını sağlıyoruz. Bunların başında güvenlik tedbirleri, temel ilk yardım, olay yeri koruma, yangın güvenliği ve tabii felaketlerde müdahale, ekili iletişim, farkındalık, kalabalık yönetimi, kişi koruma, uyuşturucu madde bilgileri, silah bilgisi ve patlayıcı maddeler ile ilgili bilgi ve eğitimleri almalarını sağlıyoruz. Temizlik personellerimiz için, hijyen ve kimyasal eğitimine çok önem veriyoruz. 3 aylık periyotlarla bilgilerini taze tutmak amacıyla bu eğitimi tekrarlıyoruz.
 

dfs

Yukarı