Ana içeriğe atla

bridgestone

60 YILLIK SEKTÖR LİDERİNDEN YENİ OLUŞUM

12.11.2019 - 15:57

Endüstriyel mutfak ekipmanları üretimi ve projelendirmedeki  60 yıllık tecrübesini Temizlik ve Hijyen Ekipmanları oluşumuyla da sektöre aktaran Öztiryakiler, “Mutfaktan Gelen Tecrübe” sloganıyla otel, Hastane, Restoran ve Cafelerin profesyonel çözüm ortağı olacak.
 

Kaan Bey, bize kısaca kendinizi tanıtarak, Öztiryakiler’in sektörel faaliyetlerinden, üretim kapasitesinden ve pazar hacmnden bahseder misiniz? 
Yaklaşık olarak 18 yıldır temizlik ve kimyasal sektörüne hizmet vermekteyim. Temizlik hizmetleri olarak başladığım görevime üretici fabrikalarda ve distrübütör markalar da satış yönetiminde bulundum. Şu an ise Öztiryakiler’de Temizlik Sistemleri bölümünün, Türkiye Pazarlama ve Satış Müdürü olarak görevime devam ediyorum.
Öztiryakiler, mutfak ekipmanları sektöründe, Türkiye’nin ilk imalatçı firmalarından biri olarak 1958 yılında kurulmuştur. Kuruluşunun ilk dönemlerinde 50 metrekarelik bir atölyede imalat yapan firmamız bugün 140 bin metrekare kapalı üretim alanında,.300 çalışanı ile hizmet vermektedir.5000 yakınürün çeşidi içerisine temizlik ve hijyen ürünlerinide katarak anahtar teslim projelere A’dan Z’ye tüm ürünler ile tek adresten çözüm sunmaktadır.

Müşteri ve ürün portföyünüz hakkında bilgi verir misiniz?
Temizlik kimyasalları alanında yaptığımız bu yeni oluşum sayesinde müşteri portföyümüzü ve hizmet alanımızı biraz daha genişlettik.  Ürünlerimizin hitap ettiği işletmeler olarak ; otel, cafe, restoran zincirleri, hastaneler, eğitim kurumları, kamu kuruluşları, catering ve temizlik şirketlerini sayabiliriz. 
Mutfak projelendirme anlamında bu saydığımız işletmelere zaten hizmet veriyorduk şimdi alanımız genişlemiş oda içlerine ve tüm bina alanlarına girmiş oldu diyebilirim
Otellerin mutfak bölümüne hizmet vermekteydik. Temizlik kimyasalları sayesinde Housekeeping bölümüne de hizmet verebilir hale geldik. Bunun sebepleri ise, ürün portföyümüzün genel temizlik, banyo, wc temizliği, zemin temizleme, cila ve cila bakım, mutfak hijyeni, Çamaşırhane deterjanları, kişisel hijyen ürünleri ve saymış olduğum ürünlerin kullanımı daha kolay hale getirebilen aksesuar ekipmanların genişlemesi sayesindedir.

Sektörde faaliyet gösteren diğer firmalardan farkınız nedir?
İlk nedeni çözüm ortağı olmayı hedeflediğimiz partnerlerimize en iyi hizmeti sunabilmek adına Öztirayakiler Ailesi olarak çok geniş bir bayi ve yetkili servis ağına sahip olmamız. Bunu takip eden farklarımız temizlik hijyen ve bakım ürünlerimizin Avrupa Birliği standartlarında ve kullanım alanlarına göre hijyen renk kodlarına göre olmasıdır. Buna örnek verecek olursam; Mavi renk kodlu ürün, mavi etiketli seyreltme şişesi ve mavi mikrofibez oda içi genel temizlikte, Kırmızı renk kodlu ürün, kırmızı etiketli seyreltme şişesi, sarı mikrofibez lavabo ve duşakabin, kırmızı mikrofiber bez klozet ve pisuvar temizliğinde, Yeşil renk kodlu ürün ise zemin temizleme, cila ve cila bakım ürünlerinde kullanılmaktadır. Bahsetmiş olduğum bu temizlik sistemi sayesinde kullanıcılar için çok büyük kolaylık olduğunu düşünüyorum. Ayrıca belirtmem gerekirse bu sistem çapraz kontaminasyonu engelleyerek sağlıklı ve hijyenik bir ortam sağlamış oluruz. 

dfs

Yukarı