Ana içeriğe atla

bridgestone

ECZACIBAŞI PROFESYONEL EV DIŞI TÜKETİM SEKTÖRÜNE ÖNCÜLÜK EDİYOR

09.10.2019 - 15:00

Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri çatısı altında bulunan Eczacıbaşı Profesyonel, profesyonel temizlik, hijyen ve içecek alanlarındaki çözümleriyle ev dışı tüketim sektöründe faaliyet gösteriyor.

Otel, yeme içme noktaları, çamaşırhane, eğitim kurumu, ofis, fabrika, hastane gibi ev dışında tüketim yapılan tüm alanlara yönelik ürün ve hizmetlerimizle işletmelerin en yakın çözüm ortağı olan Eczacıbaşı Profesyonel çatısı altında;

  • Kağıt kategorisinde; Selpak Professional 
  • Temizlik ve Hijyen kategorisinde; Maratem, Maratem Bio, Sens, Tana Professional, Dispo
  • Gıda kategorisinde ise Oralet ve Oralet Çay markalarıyla hizmet sağlanıyor.

Sürdürülebilirlik Eczacıbaşı Profesyonel için önemli bir kavram. Bu çerçevede, geri dönüşümlü ürün serisi ile sektörü tanıştırdılar. Doğa dostu seri, yüzde 80 geri dönüşümlü kağıtlar ile üretiliyor. Jumbo havlu, Z katlama dispenser havlu, sensörlü dispenser havlu ve peçeteden oluşan serinin üretiminde daha az enerji ve su harcanıyor. Geri dönüşümlü portföy, ülkemiz genelinde başlatılan doğa dostu çalışmaları destekliyor. Türkiye’nin prestijli yeme içme zincirlerinin bazıları (Big Chefs) geri dönüşümlü havlularımızı kullanmaya başlıyor.  

TASARRUF SAĞLAYAN ÜRÜNLER
Eczacıbaşı Profesyonel, özellikle son yıllarda maliyet kontrolü sağlayan ürünlerleri müşteriler ile buluşturuyor. Bu ürünlerin arasında; restoran ve kafelere renk katan, fonksiyonel, tasarruf sağlayan Picasso masaüstü dispenserlerimiz bulunuyor.  
Bunların dışında yenilikçi ürünler kapsamında; Yakın dönemde, işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik Selpak Professional Taşınabilir Dispenserini de kullanıma sunduklarını belirtiler. Profesyonel mutfaklara özel hazırlanan Selpak Professional Taşınabilir Dispenser, özellikle nemli ve ıslak alanlar için efektif kullanım sağlıyor. Ergonomisi ve işlevselliği ile etkili çözüm sunuyor. Korumalı ve çekmeli yapısı sayesinde gereksiz kullanımları önlüyor ve kağıt tasarrufu sağlıyor. Özel tutma alanı sayesinde ise istenilen alana rahatlıkla taşınabiliyor.
Yine Maratem markası altında işletmelerin genel kullanım alanlarında dezenfeksiyonu sağlamak için Anti-mic ürününün lasmanı gerçekleştirildi. Su bazlı Anti-mic ürünü, bakteri ve virüsleri yok ederek, uzun süreli koruma sağlıyor. Böylece gün boyu yüksek trafik olan noktalarda hijyenin korunması sağlanıyor.
Otel kanalı için ise yenilikçi pek çok özel ürün lanse etiler. Anti-mite ürünü sayesinde oteller misafirlerini alerji, nefes darlığı ve kaşıntı gibi gibi rahatsızlıklara karşı koruma altına alıyor. Ultra konsantre ürünler olan Hero serisi ile odalarda hijyen sağlarken hem depolama avantajı hem de kontrollü kullanım sağlanıyor. 

EP AKADEMİ 
2010 yılında endüstriyel temizlik sektöründe eğitim ve teknik destek vermek, denetim ve danışmanlık yapmak amacıyla kurulan, bünyesinde konusunda uzman 10 eğitimci yer almaktadır. İstanbul, Antalya ve İzmir merkezli olmak üzere tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir. 2018 yılı içinde yaklaşık 8 bin kişiye hijyen eğitimi veren EP Akademi’de sadece son 4 yıl içinde eğitim verilen kişi sayısı ise 30 bine ulaşmıştır.
EP Akademi sayesinde her işletmenin ihtiyacına özel çözümlerin sunulması amacıyla ziyaretler gerçekleştirilmekte, gerekli noktalarda su, yüzey ve tekstil analizleri yapılmaktadır. “Hijyen ortaklığı” yaklaşımıyla temizlik ve hijyen planlarının hazırlanması, problemlerin teşhisi ve çözüm önerileri ile müşterilerimize hijyen danışmanlığı hizmeti verilmektedir. Periyodik müşteri ziyaretleri ile kontrol noktaları denetimleri yapılarak, hijyen standardizasyonu sağlanmaktadır. Bünyesinde bulunun akredite denetçiler sayesinde yeme-içme noktalarında denetimler gerçekleştirilmektedir. 

HİJYENDE MÜKEMMELLİK PROJESİ
2017 yılında hem işletmelere fayda sağlayacak hem de son kullanıcıların memnuniyetlerini üst seviyelere çıkaracak projeler üzerinde çalışan ve Hijyende Mükemmellik projesini yaratan Eczacıbaşı Profesyonel, ev dışı noktalarda hijyen konusunda tüketicilerde güven ortamı oluşturacak “Hijyende Mükemmellik” Projesi ile üç adımda kusursuz hijyen sağlanmasını amaçlıyor. Proje çerçevesinde işletmeler; denetim, takip ve koruma aşamalarına tabi tutuluyor. Üç aşamayı da başarı ile geçen işletmeler “Hijyende Mükemmellik” sertifikası almaya hak kazanıyor. Eyüp Belediyesi iş birliği kapsamında 2017 yılında 32 işletme denetlendi. 7 işletme sertifika almaya hak kazandı. Beşiktaş Belediyesi iş birliği ile 2017 yılında Çırağan Sarayı denetlendi ve 2018 yılında sertifikalandırıldı.  

UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMLARI
Ev dışı tüketim sektörünün gelişimine katkı sağlamak, sektör çalışanlarının uzmanlık alanlarını geliştirmesine olanak tanımak, tasarruflu ve doğru ürün kullanımı hakkında sektör profesyonellerini bilinçlendirmek amacıyla Eczacıbaşı Profesyonel Uzaktan Eğitim Programını hayata geçirildi. EP Uzaktan Eğitim Programından; ev dışında faaliyet gösteren otel, restoran, yemek şirketi, alışveriş merkezi, hastane, okul, çamaşırhane gibi profesyonel işletmelerde, temizlik ve hijyen standartlarının sağlanmasından sorumlu tüm sektör çalışanları yararlanabiliyor. İnternet üzerinden tüm sektör profesyonellerine açık olan program, ihtiyaca uygun eğitim modülleri ile sektör çalışanlarına sürekli mesleki gelişim fırsatı sunuyor. Program ile ayrıca temizlik ve hijyen konularında verdiği temel bilgiler ve standartlar ile işletmelere hız ve maliyet tasarrufu sağlaması planlanıyor. İşletme çalışanlarının bilinci artarken hizmet kalitesinde de yükselme sağlanıyor. 

dfs

Yukarı