Ana içeriğe atla

apti

MEDİ LAUNDRY İLE TEMİZ, HİJYENİK VE SAĞLIKLI ORTAMLAR

09.10.2019 - 14:40

MEDİ LAUNDRY, HASTANELER, OTELLER, ÇEŞİTLİ KURUM VE KURULUŞLAR İÇİN ENDÜSTRİYEL TEKSTİL YIKAMA, ÇAMAŞIR YIKAMA VE TEKSTİL KİRALAMA HİZMETLERİ SAĞLAYAN ÖNCÜ ŞİRKETLER ARASINDA YER ALIYOR.

Üstün temizleme teknolojileriyle Konya'da faaliyet gösteren Medi Laundry hastalardan, personele ve müşterilere kadar herkes için tekstille teması hijyenik ve  sağlıklı hale getiriyor. Bayal Grup çatısı altında 2014 yılında Konya 4. Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulan Medi Laundry, endüstriyel tekstil yıkama ve kiralama alanında başta bölgesindeki hastane ve oteller olmak üzere pek çok sektörde önemli kurum ve kuruluşlara hizmet veriyor

“HİJYEN BARİYERLİ, TEKNOLOJİK, ÇEVRECİ TESİS!”
Günlük 40 ton kapasiteye sahip tesiste her türlü endüstriyel tekstil yıkama, kurutma, paketleme işlemi yapılabiliyor. Bu büyük kapasiteyi sağlayan kusursuz altyapıda şu makineler yer alıyor: 2 adet Alman üretimi hijyenik bariyerli tünel yıkama sistemi. Biri 12 diğeri 15 kompartımanlı olan bu sistemlerden, rakiplerin aksine bir değil iki adet olması Medi Laundry'nin teknolojiye yaptığı yatırımın büyüklüğünü gösteriyor. Farklı boyutlarda 10 adet konvansiyonel tekstil yıkama makinesi. Çift kapılı olan bu makineler, arka kapısından kirli tekstilin atılıp, yıkandıktan sonra önden temiz şekilde özel temiz alana alınmasını sağlayarak tesisin hijyen bariyerli yapısını tamamlıyor. Yıkamanın ardından kurutma, ütüleme, katlama ve paketleme işlemleri geliyor. Bu süreçlerin kusursuzca yürümesini ise 6'sı konvansiyonel olmak üzere 14 adet kurutma makinesi, 2 adet asansörlü pres, tekstil çeşidine göre doğru katlanmış ve paketlemeye hazır hale getiren 4 adet yüksek kapasiteli, çift silindirli ütü, 2 pres ve 2 buharlı son ütü, tekstil paketlemesinde kullanılan 3 adet shrink, 1 adet otomatik tekli paketleme, 1 adet havlu katlama ve olası yırtılmalara karşı hazır bekleyen 2 adet dikiş makinesi sağlıyor. 

YIKAMADAN TESLİMATA, SÜREÇ NASIL İŞLER?
Medi Laundry tesisi, çevreye ve topluma karşı sorumluluklarını da eksiksiz yerine getirmeye gayret gösteriyor. İşini en iyi şekilde yaparken çevreye zarar vermemek, israftan kaçınmak için maliyete değil kalite, hijyen ve müşteri / çalışan memnuniyetine değer veren Medi Laundry, her şeyin en iyisini işleyişine dahil ediyor.

ÜTÜLEME, KATLAMA VE PAKETLEME
Yıkama ve kurutma süreci tamamlanan tekstiller, tamamı katlama özellikli olan son teknoloji  silindirli, pres ve buharlı ütülerden uygun olanla doğru sıcaklık ve basınç ayarında ütülenir. Yüksek kapasiteli güçlü ütülerin sıcaklığı sayesinde tekstillerde ekstra dezenfektasyon da sağlanır. Ütülere entegre olan otomatik katlama sistemleri ile nevresim grubu tekstiller, havlulara özel otomatik katlama makinelerinde ise havlular talep edilen biçimde el değmeden nizami olarak katlanır. Paketleme aşamasına gelen temiz ve katlanmış tekstiller shrink makineleri ile yine el değmeden dilendiği şekilde tek tek ya da toplu olarak paketlenerek sevkiyata hazır hale getirilir.

SU KALİTESİ
Medi Laundry üstün teknolojilerle gerçekleştirdiği endüstriyel tekstil yıkama süreçlerinin en önemli parçasını elbette doğru su kullanımı oluşturuyor. Yıkamalarda sadece ters ozmos (reverse osmosis) yöntemiyle arındırılmış yumuşak su kullanılıyor. Bu yöntemle kirlilik yaratabilecek maddeler şebeke suyundan arındırılıyor ve su sıfır sertlik derecesine getiriliyor. Sıfır seviyesindeki yumuşak su, deterjanın daha iyi çözünüp karışmasını sağladığı için daha tasarruflu deterjan ve suyla daha kısa sürede daha etkin temizlik sağlanır. Bu çevreci yöntem sayesinde hem israfın hem de tekstil üzerinde deterjan ve kireç kalıntılarının önüne geçilir. Ayrıca renk matlaşması ve solmalar da önlendiği gibi tekstilin yumuşaklığı da korunarak kullanım ömrü uzatılır. 

DETERJAN KALİTESİ
Temizlik ve hijyen hayatın olmazsa olmazlarından... Ancak biz temiz ve hijyenik olurken doğa kirleniyorsa orada bir yanlış var demektir. Bu yüzden, endüstriyel tüm süreçlerini çevreci bir anlayışla yürüten Medi Laundry deterjan ve leke çıkarıcı kimyasallar konusunda, endüstriyel temizlik ve hijyen teknolojileri ile yıkama sektöründe dünyada devrim yaratan Diversey markası ile çalışıyor. Diversey temizlik ürünleri ve kimyasalları üst düzey etkili temizlik sağlarken, evsel atık niteliğinde olduğundan güvenle doğaya karışabiliyor ve çevresel kirliliğe neden olmuyor.  Türkiye Cumhuriyeti Sağlık ve Çevre Bakanlıkları tarafından da tekstil yıkamasına uygun bulunarak onaylanan Diversey, yüksek kaliteli ve doğal içeriği sayesinde tekstillerin ömrünü de uzatıyor. Sıradan deterjanlarla ortalama 80 yıkamadan sonra yıpranmalar başlarken yüksek kaliteli Diversey ile bu sayı 300 yıkamaya kadar yükseliyor.  Medi Laundry tesisinde Diversey Clax 100 0B yüzey aktif yardımcı yıkama maddesi ile ana yıkama yapılırken optik parlatıcılı yağ ve kir sökücü, dezenfektan ve alkali güçlendirici çeşitleriyle sağlıklı, üstün temizlik sağlanıyor. Lekesi çıkmayan tekstillere özel işlem uygulanarak lekenin neden kaynaklandığı tespit edilip uygun leke çıkarıcı ile sorun gideriliyor. Medi Laundry, alanının en iyisi olan Diversey'i seçerek hiç bir noktada kaliteden, ilkelerinden taviz vermediğini bir kez daha gösteriyor. Çünkü Medi Laundry’de, Diversey gibi "daha sürdürülebilir bir yaşam" için özenle çalışıyor.

ghjjh

Yukarı