Ana içeriğe atla

bridgestone

MOGUL TEKSTİL’DEN TOZ BIRAKMAYAN YENİ TEKNOLOJİ

12.11.2019 - 16:40

Gaziantep ve Lüleburgaz üretim tesisleriyle  kendi alanında dünyadaki iki şirketten biri olmayı  başaran Mogul Tekstil performans odaklı, toz bırakmayan yeni teknoloji ile üretilen  Mikrofilament  kumaşla temizlikte  ezberleri bozacak.

4 kıtada 56 ülkeye ihracat gerçekleştiren, Türki-ye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu ve 500 büyük ihracatçısı arasında yer alan Mogul Tekstil, dünyada patentli olarak mikrofilament kumaş üretimi yapabilen iki tesisten birini Lüleburgaz’da faaliyete geçirdi.
Mogul Tekstil Satış Müdürü Faruk Aydın, Gaziantep veLüleburgaz üretim tesisleriyle kendi alanında dünyadaki iki şirketten biri olmayı başardıklarını ve geliştirdikleri hybrid teknolojiye dayalı yenilikçi, performans odaklı mikrofilament kumaşla temizlik sektöründe de ezberleri bozacaklarını söyledi.

DÜNYADAKİ PATENTLİ 2 TESİSTEN BİRİNE SAHİP
1997’de kurulan üretimini Gaziantep ve Lüleburgaz tesislerinde sürdüren Mogul Tekstil, hybrid teknolojisiyle üretim yapan Türkiye’de tek, dünyada ise iki şirketten biri olmayı başardı. Yüksek teknolojiye dayalı altyapısı ve geniş ürün yelpazesiyle teknik tekstilde devrim niteliğinde önemli yeniliklere imza atan, teknolojiyi geliştirirken önceliği insan sağlığına veren Mogul Tekstil, Oeko-Tex sertifikalı mikrofilament kumaş üretimini, bağlayıcı kimyasallar ve PVC kullanmadan sağlıyor.
Mogul’un patentli mikrofilament teknolojisiyle üretimini gerçekleştirdiği mikrofilament temizlik bezleri, hassas yüzeyler dahil ev, ofis, otel, hastane, okul, restoran ve bina temizliğinde, tüm kullanıcılara ve temizlik endüstrisi  profesyonellerine, ekonomik ve yüksek performanslı fayda sağlamayı hedefliyor.

MİKROFİLAMENT KUMAŞTAN ÜRETİLEN TEMİZLİK BEZLERİNİN BAZI ÖZELLİKLERİ

  • Mikrofilament kumaştan üretilen temizlik bezlerinin performansıyla öne çıkan bazı özellikleri şöyle:
  • Mikrofilament temizlik bezleri, insan saçından 100 kat daha ince sonsuz mikro ipliklerden oluşur. Mikrofiber elyaflardan 10 kata kadar daha ince elyaflardan üretilen mikrofilament temizlik bezleri, içerisindeki mikro kanallar sayesinde toz ve kirleri çok iyi tutarak temizlikte etkin bir performans sunar. 
  • Mikrofilament temizlik bezleri yüzeyler üzerinde hav ve toz bırakmaz. Kesintisiz elyaflardan üretildiği için kenarlarından iplik çıkmaz.
  • Mikrofilament temizlik bezleri yüksek sıvı emme kapasitesine sahiptir. Mikro kanallar sayesinde, kendi ağırlığının 5 katına kadar sıvıyı emer.
  • Mikrofilament temizlik bezleri hassas ve tüm parlak yüzeyleri çizmeden temizler.
  • Mikrofilament temizlik bezleri 30 - 60°C sıcaklıkta yıkanabilir ve yüksek kullanım dayanımına sahiptir.
  • Mikrofilament temizlik bezleri, çevreye duyarlıdır. Üretiminde bağlayıcı kimyasallar ve PVC kullanılmaz. Bu sayede çevresel kirliliğin azaltılmasına katkı sunar.
  • Mikrofilament temizlik bezleri yapısındaki mikro kanallar sayesinde, diğer bezlere göre çok hızlı kurur, temizlikte zaman kazandırır.

dfs

Yukarı