Ana içeriğe atla

apti

TUI SENSATORI RESORT BARUT SORGUN’A “HİJYENDE MÜKEMMELLİK” SERTİFİKASI

20.12.2019 - 14:46

Ev dışı tüketim sektörünün öncü markası Eczacıbaşı Profesyonel, 2017 yılında başlattığı “Hijyende Mükemmellik” projesiyle işletmelerde hijyen standartlarını yükseltmeye devam ediyor. 

Eczacıbaşı Profesyonel’in işletmelerin temizlik ve hijyen standartlarını yükseltmek ve müşteri memnuniyetini artırmak hedefiyle 2017 yılında hayata geçirdiği “Hijyende Mükemmellik” projesi devam ediyor. Üç adımda kusursuz hijyen sağlanmasını amaçlayan proje çerçevesinde denetim, takip ve koruma aşamalarına tabi tutulan TUI SENSATORI Resort Barut Sorgun Otel “Hijyende Mükemmellik” sertifikasını almaya hak kazandı. 11 Aralık’ta Antalya’da Akra Barut Otel’de düzenlenen sertifika töreninin açılış konuşmasını Barut Hotels Pazarlama ve Kurumsal İletişim Yöneticisi Birgül Akgül yaptı.

MÜŞTERİLER EV DIŞINDA ÖNCE “TEMİZLİK” DİYOR
Törende TUI SENSATORI Resort Barut Sorgun Otel yönetimine sertifikasını takdim eden Eczacıbaşı Profesyonel Pazarlama Müdürü Pelin Özbilgin şunları söyledi; “İşletmeler açısından müşteri sadakati ve devamlılığı için hijyen ön şarttır. Sektöre yönelik gerçekleştirmiş araştırmaların sonuçlarında gördük ki; otel ve yeme içme noktalarını kapsayan ev dışı tüketim noktalarında yemek yiyen tüketicilerin yüzde 68’i restoran seçim kriterlerini sıralarken birinci sırada ‘‘temizlik’’ diyor ve tüketicilerin yüzde 61 gittiği restoranlardaki tuvaletlerin temizliğini yeterli bulmuyor.  Yüzde 58’lik bir kesim ise temiz olmadığı için bu restorana gitmeyi bırakıyor. Eczacıbaşı Profesyonel olarak bizler, işletmelerin hijyen çözüm ortağı olarak son kullanıcıların beklentilerini her zaman göz önünde bulunduruyoruz. İşletmelere sunduğumuz geniş ürün portföyümüzün yanısıra Eczacıbaşı Profesyonel Akademi ekibi ile eğitim, denetim ve danışmanlık hizmetleri sağlıyoruz. Ayrıca hem işletmelere fayda sağlayacak hem de son kullanıcıların memnuniyetlerini üst seviyelere çıkaracak projeler üzerinde de çalışıyoruz. ‘’Hijyende Mükemmellik’’ projemizde bu kapsamda hayata geçirdiğimiz bir denetim ve sertifikasyon sürecidir. “

“BARUT SORGUN OTEL “HİJYENDE MÜKEMMELLİK” AŞAMALARINI BAŞARIYLA TAMAMLADI”
Barut Sorgun Otel’in Hijyende Mükemmellik projesi kapsamında geçtiğimiz aylarda “durum değerlendirme, eğitim ve denetim” aşamalarına tabi tutulduğunu söyleyen Özbilgin, “Eczacıbaşı Profesyonel Akademi hijyen denetçilerimiz tarafından gerçekleştirilen mikrobiyolojik testler ile otelin housekeeping, mutfak, f&b, a la carte ve su şartlandırma bölümlerinde hijyen denetimi yapıldı ve geliştirilmesi gereken alanlar tespit edildi. Bu departmanlarda çalışan personele hijyen ve gıda güvenliği eğitimleri verilerek, uygun yönlendirmeler yapıldı ve hijyen uygulamalarında iyileştirmeler sağlandı. Son olarak ise temizlik maliyetlerini düşürecek ve zamandan tasarruf sağlayacak doğru uygulama yöntemleri işletmeye aktarıldı. Tüm bu aşamalardan başarıyla geçen Barut Sorgun Otel, bugün “Hijyende Mükemmellik” sertifikası almaya hak kazandı.” diyerek otel yönetimine sertifikasını takdim etti. 
 

ghjjh

Yukarı