Ana içeriğe atla

apti

APARTMANDAN ŞEHİR HASTANESİNE KADAR ÇÖZÜMLER SUNUYORUZ

16.09.2019 - 11:38

SENYONET YAZILIM CEO’SU MEHMET YILDIZDOĞAN: “BUGÜNE KADAR BİNLERCE TESİSTE BAŞARI İLE KULLANILAN ÜRÜNLERİMİZ, PEK ÇOK YAZILIM ŞİRKETİNE İLHAM KAYNAĞI DA OLMUŞTUR.”

Tesis yönetimi maceranızı öğrenebilir miyiz?
1996 yılında İTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünde çalışan 2 araştırma görevlisi olarak Senkron Yazılım’ı kurduk. Kurulduğumuz yıl,  temizlik hizmeti veren ServiceMaster, haşere kontrol hizmeti veren Terminix ve ticari gayrimenkul danışmanlık hizmetleri veren Kuzeybatı Gayrimenkul şirketleri ile küçük yazılım projeleri yaparak tesis yönetim alanına giriş yapmış olduk. 2 bin li yıllarda Avrupa Birliği katılım müzakereleri süreciyle birlikte özellikle yabancı tesis yönetim şirketlerinin şirket satın almaları ile Türkiye’ye girişi, sektörün çok daha hızlı şekilde gelişmesine sebep oldu. Bu süreçte Kuzeybatı Gayrimenkul, mevcut müşterilerimizi satın alarak sektöre giriş yapan ISS Türkiye ve konut yönetiminin önemli şirketlerinden Ağaoğlu Yönetim ile büyük yazılım projeleri yaptık. Bu sayede bu sektörün en kapsamlı ve en özgün yazılım çözümlerini geliştirme imkanını yakalamış olduk. Ürünleştirme süreçlerinin ardından ürünlerimizi, 2010 yılı itibariyle sektörün kullanımına sunduk. Bugüne kadar binlerce tesiste başarı ile kullanılan ürünlerimiz, pek çok yazılım şirketine ilham kaynağı da olmuştur.

Tesis yönetiminde neden yazılıma ihtiyaç var?
Son yıllarda fiziksel alan ve yatırım bedelleri açısından daha yüksek ve yapısal olarak daha karmaşık tesislerin yapılmakta olduğunu görüyoruz. Bu gelişmelere paralel olarak tesis kullanıcılarının beklentileri artmış durumda: Daha etkin bütçe yönetimi,  adaletli finansal yönetim, operasyonların verimli yönetimi, hizmete hızlı erişim, şeffaf bilgi paylaşımı, mali ve operasyonel raporlara anlık erişim. Bu beklentilerin geleneksel yöntemlerle sağlanabilmesi artık mümkün değil. Bu yüzden yönetimlerin ihtiyaçlarının ve beklentilerinin karşılayabilmesi için yazılımların kullanılması zorunlu hale gelmiştir. Sadece tek bir sürece odaklanan yazılımlar olduğu gibi süreçlerin büyük çoğunluğunu kapsayan yazılımlar da üretilmiştir. Bu konuda Senyonet yazılımımızın, sektördeki en kapsamlı ve entegrasyon kabiliyeti en yüksek yazılım olduğunu söylüyoruz ve bu konuda iddialıyız.   

Türkiye’deki tesis yönetim yazılımları size göre yeterli mi? 
Türkiye’de üretilen ve kendini tesis yönetim yazılımı olarak sunan çözümlerin çoğunluğu apartman yönetimi ile sektöre giriş yapmış olup aidat takip ve basit bir iş takip modüllerinden oluşuyor. Bu yazılımlar, küçük ölçekli sitelerin ve küçük yönetim şirketlerinin ihtiyaçlarını karşılar gibi gözükse de ölçekler büyüdüğü zaman ihtiyaçları karşılamada yetersiz kaldığını ve yönetimlerin program arayışına girdiğini görüyoruz. Bu yazılımların tesis yönetim sektöründe varlıklarını devam ettirebilmeleri için sektörü daha iyi analiz etmeleri ve sektöre özel geliştirmeler yapmaları gerektiğini düşünüyoruz.

Senyonet ürününüz kimlere hitap ediyor?
Senyonet ile bir apartmandan bir şehir hastanesi ölçeğine kadar geniş bir yelpazede çözümler sunuyoruz. Gerektiğinde bir site yönetim yazılımı, gerektiğinde ise tesis yönetim yazılımı olarak konumlandırıyoruz. Hitap ettiği tesisler olarak siteler, iş merkezleri, alışveriş merkezleri, fabrikalar ve hastaneleri sayabiliriz. Bunların dışında ana müşterilerimiz arasında entegre tesis yönetim şirketleri ve yönetim şirketleri de önemli bir yer tutmaktadır.  

ghjjh

Yukarı