Ana içeriğe atla

bridgestone

ATALIAN İŞ SAĞLIĞI SÜREÇLERİNE UYGUN HAREKET EDİYOR

17.02.2020 - 13:43

Atalıan Operasyon Müdürü Gencer Akıncıoğlu: “ATALIAN Kalite Yönetim Sistemlerine uygun olarak hazırlanmış temizlik talimatlarına göre yapılan günlük temizliğin yanı sıra periyodik temizlik planlama ve uygulamaları ile üst düzey hijyen sağlanmaktadır.”
 

Toplu yaşam alanlarında hijyen standartlarının üst düzeyde sağlanması gerekiyor. Peki, siz Toplu yaşam alanlarında hijyenini nasıl sağlıyorsunuz?
Okul, hastane, iş yeri gibi toplu yaşam alanlarında herkes için sağlıklı bir ortam oluşturabilmek adına kullanılan temizlik kimyasal ve ürünlerinin yanı sıra yapılan temizliğin yöntemi ve sıklığı önemlidir. ATALIAN Kalite Yönetim Sistemlerine uygun olarak hazırlanmış temizlik talimatlarına göre yapılan günlük temizliğin yanı sıra periyodik temizlik planlama ve uygulamaları ile üst düzey hijyen sağlanmaktadır. Ayrıca renk kodlama sistemleri uygulanarak çapraz bulaşması önlenmekte ve kullanılan yenilikçi kimyasallar ve nanoteknoloji ile bakteri oluşumu önlenmektedir. Her bölgenin temizlik talimatı ayrı ayrı tanımlanmakta olup ortak kullanım alanlarında eğitilmiş ve uzman temizlik görevlileri tarafından uygulanmaktadır. Tüm görevli personellerin ayda en az bir kez olmak üzere şirket içi ve dış kaynaklı eğitimlere katılarak yetkinliklerinin geliştirilmesi sağlanmaktadır. Ay içerisinde periyodik takvimlere uygun olarak şeffaf şekilde profesyonel kaynaklardan hizmet denetim ölçümleri yapılarak iyileştirme ve süreklilik sağlanır. ATALIAN Kalite Yönetim Sistemlerinin bir parçası olarak tüm çalışmalarımızda çevresel olumsuz etkileri azaltmak ve iş sağlığı süreçlerine uygun hareket etmek temel prensiplerimiz arasında yer almaktadır.
 

Personellere hijyen konusunda uygulamalı eğitimler veriyor musunuz?
ATALIAN yönetim sistemleri politikaları içerisinde çalışan verimliliği yer almaktadır. Çalışan verimliliğini etkileyen en önemli faktörlerden biri ise eğitimdir. Düzenli periyotlar ile çalışanlarımız kalite yönetim sistemleri doğrultusunda hazırlanmış eğitime tabi tutulur ve gerek kişisel gerekse mesleki becerileri artırılır. Düzenli sınıf eğitimlerinin yanı sıra çalışma alanında profesyonel eğitimciler kullanılarak verilen uygulamalı eğitimlerle çalışanlarımızın bilgi ve yetenek kazanması sağlanır. Sürekliliği sağlamak adına eğitimler el kitabı, video, fotoğraf ve günlük toplantılar ile desteklenir. 
 

Temizlik hizmetlerini verirken birtakım yazılımlardan ve teknolojilerden de faydalanıyor musunuz? Dijitalleşmeyi temizlik hizmetlerine nasıl yansıtıyorsunuz?
Tüm temizlik hizmetlerinin organizasyondaki ihtiyaçlarını karşılamak için özel hazırlanmış modüller içeren ve süreçleri hızlı takip etmeyi sağlayan tesis yönetim yazılımı kullanmaktayız. 
ATALIAN içi yazılımlarımız sayesinde satış sürecinden başlayarak, operasyon, eğitim, denetim, kalite, ISG ve insan kaynakları gibi tüm süreçlerin planlama ve organizasyonlarını yaparak hizmetlerimizi müşterilerimize şeffaf şekilde ulaştırabiliyoruz. Ayrıca kullanmakta olduğumuz yazılımlar ile kağıt kullanımı azaltarak çevresel etkileri ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Hizmet verdiğimiz lokasyonlarda akıllı telefon uygulamaları ile yerinde yapılan denetim süreçlerini hızlıca tamamlayıp düzeltici aksiyonları yine aynı şekilde yerinde tamamlayabiliyoruz. Alan kontrol cihazları ile kontrol hatalarını ortadan kaldırıp günlük temizlik aktivitelerini zamanında ve eksiksiz olarak gerçekleştirebiliyoruz. Yazılımlarımızda yer alan Depo Kontrol ve Stok Takibi modülleri ile maliyetlerimizi düzenleyerek müşterilerimize sunulan hizmet kalitesini en üst seviyeye çekiyor, müşterimize daha fazla karlılık sağlayabiliyoruz.

dfs

Yukarı