Ana içeriğe atla

bridgestone

İNOKSAN, 2019’DA YURTDIŞI PAZARLARINDA AKTİF OLACAK

21.01.2019 - 11:20

DÜNYA MARKASI OLMA YOLUNDAKİ HEDEFLERİNE EMİN ADIMLARLA İLERLEYEN ENDÜSTRİYEL MUTFAK SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜ ŞİRKETİ İNOKSAN, YURTİÇİNDE VE YURTDIŞINDA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ PROJELERLE 2018 YILINDA DA ADINDAN SIKÇA SÖZ ETTİRDİ.

2018 yılında kurumsal yapısını güçlendirmeye yönelik çalışmaları tamamlayan sektör devi İnoksan, 2 milyon Euro’luk makine yatırımıyla özellikle stratejik ürün gruplarında kapasite artışı gerçekleştirdi. İnoksan’ın 2018’e dair başarı serüvenini anlatan İnoksan Genel Müdürü Esra Altay Batkın, 2019’da global pazarlarda daha aktif olacaklarının sinyalini verdi.

CİROMUZUN YÜZDE 2’Sİ AR-GE’YE AYRILIYOR
Bilgi sistemleri alanında yaptığı toplamda 4 milyon liralık yatırımla SAP kurulumunu tamamlayan İnoksan, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak için kendini geliştirmeyi sürdürüyor. Yeni yatırım ve Ar-Ge çalışmalarını özetleyen Esra Altay Batkın, yeni ihracat pazarlarındaki ürün talebini karşılamak ve talebi sürekli kılmak için yerli katma değer oranının en yüksek olduğu ürünlere yatırımlarını sürdürdüklerini söylüyor: “Ciromuzun yüzde 2’sini Ar-Ge çalışmalarına ayırıyor ve ‘sektöre değer katan’ işler ortaya koymaya gayret ediyoruz. Bu doğrultuda İnoksan Ar-Ge Merkezi’nde geliştirdiğimiz yeni ürünlerimizi 2019’da global pazarlara sunmaya hazırlanıyoruz.”

2019 YURTDIŞI PAZARLARINDA AKTİF GEÇECEK
2018’de şirket genelinde yüzde 30’luk bir büyüme kaydeden İnoksan, 2019’da ihracatını yüzde 45 oranında artırmayı hedefliyor. 2018 yılı içerisinde 80’i aşkın ülkeye ihracat yaptıklarının altını çizen Batkın, “Yurtdışında 2018’de oldukça başarılı sonuçlar elde ettik. Yıl biterken Çin pazarı için CQC denetimimizi de başarıyla tamamladık. Önümüzdeki dönemde Afrika ve Asya Pasifik öne çıkan pazarlarımız olacak. Özellikle Çin, Hindistan, Kenya, Etiyopya gibi ülkelerle birlikte Avrupa perakende pazarından beklentilerimiz yüksek. 2019’da yeni projeler ve iş birlikleriyle pazarda büyümeye devam edeceğiz.” diyor.

15 MİLYAR LİRALIK BİR PAZARIN OYUNCUSUYUZ
Endüstriyel mutfağın bugün itibarıyla 15 milyar liralık pazar büyüklüğüne ulaştığını ve 60 bin kişiye istihdam sağlayan dev bir sektör olduğunu belirten İnoksan Genel Müdürü Esra Altay Batkın, “Çevre ülkeler arasında birinci ve Avrupa’da endüstriyel mutfak ekipmanları üretimi konusunda ikinci sıradayız. İhracatta da aynı şekilde Türkiye olarak oldukça iyi bir konumdayız. Dünya arenasında yenilikçi ürünlerimizle boy gösteriyor ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Bu doğrultuda fabrikamıza yaptığımız teknolojik yatırımları sürdüreceğiz.” şeklinde konuşuyor.

dfs

Yukarı