Ana içeriğe atla

bridgestone

IŞIKLAR, BIÇAK VE TESTEREDE PAZAR LİDERİ

21.01.2019 - 11:19

Yarım asırdan fazla iş tecrübeleri olduğunu belirten Işıklar Bıçak ve Testere Fabrika Müdürü Furkan Işık, “Sektörde pazar lideriyiz. Birçok ülkeyle de ihracat bağlantılarımız var.” diyor.

Işıklar Bıçak ve Testere Fabrika Müdürü Furkan Işık, firma ve üretimleriyle ilgili bilgiler verdi.

Öncelikle Işıklar Bıçak ve Testere hakkında bilgi alabilir miyiz? Ne zaman kuruldu? Bugünlere nasıl geldi?
Işıklar Bıçak ve Testere, 1967 yılında İstanbul Tahtakale’de Hasan ve Hüseyin Işık kardeşler tarafından kuruldu. Firma; testere, bıçak ve inşaat malzemeleri gibi kesici ürünlerin imalatını yapıyor. Firmamızın 1967 yılından beri benimsemiş olduğu en büyük kriter, kalite. ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 ve CE belgesi gibi belgelere sahip olan firmamız, dünya standartlarında üretim yapıyor. Sektörde yarım asırdan fazla olan tecrübemizi ürünlerimize yansıtıyoruz.

Fabrikanız ve üretimlerinizle ilgili bilgi verebilir misiniz? Kalite ve tasarım anlamında ürünlerinizi farklı kılan özellikler neler? 
Ana fabrikamız olan Işıklar Çekmeköy Tesisleri, 4 bin metrekare kapalı alana sahip. Firmamız,  ürünlerini son teknoloji makineler yardımıyla üretiyor. Toplam Kalite Yönetimi doğrultusunda üretim yapıyoruz ve üretimde yalın 6 sigma yöntemini benimsiyoruz. Ürünlerimiz, kendi bünyemizde bulunan mühendis ekibimiz tarafından tasarlanıyor. Ar-Ge merkezinde simülasyon çalışmaları yapan firmamız, son kullanıcıya en uygun ve en kaliteli ürünleri tasarlıyor.

EN KALİTELİ ÜRÜN GRUBUMUZ TİMSAH
Ürün gruplarınıza Timsah, Fil, Yılan, Aslan, Kartal ve Balık gibi isimler verdiğinizi görüyoruz. Bunun belli bir sebebi var mı? Timsah Grubu’ndaki ürünlerin özellikleri ne mesela?

Firmamız, ilk kurulduğu yıllarda kesici dişlerinden hareketle en kaliteli ürün grubuna Timsah ismini vermiştir. Daha sonra Timsah Grubu’nu kalitesi ve modeline göre diğer hayvan grupları takip etmiştir. Işıklar Bıçak ve Testere olarak çeşitli sektörlere hizmet veren bir firmayız. Ürün gruplarımız farklı sektörlere hitap etmektedir. 

Yerli bir marka olarak pazar payınız ne kadar? Işıklar’ın sektördeki yeri neresi? 
Işıklar; bıçak, testere ve inşaat malzemesi alanında ürünlerini Türkiye’nin 81 iline ulaştırmakta ve pazar lideri konumunda bulunmaktadır. Bıçak alanında Türkiye’de büyük kasaplar, mezbahalar, oteller, restoranlar ve catering şirketleriyle çalışan firmamızın Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Katar, Kuveyt gibi birçok ülkede de ihracat bağlantıları bulunmaktadır.

dfs

Yukarı