Ana içeriğe atla

apti

KargoPark sitelerde ve kurumlarda yaşanan kargo problemlerini ortadan kaldırıyor

11.07.2019 - 16:42

KargoPark’ın 7/24 çalışan ortak self-servis bir kargo istasyonu olduğundan bahseden KargoPark Kurumsal Satış Uzmanı İrfan Turhan, “KargoPark ile alıcı kargosunu değil, kargo alıcısını bekliyor.” ifadesinde bulundu.

KargoPark hakkında bilgi alabilir miyiz?
İnternetten alışveriş imkanları günden güne çeşitleniyor. Bu doğrultuda tüketicilerin kargo ihtiyaçları  da sürekli olarak artış gösteriyor. Senkron Yazılım’ın yeni ürünü KargoPark ile alıcı, kargosunu değil kargo, alıcısını bekliyor. Alıcı dilediği zaman dilediği yerdeki KargoPark self servis kargo istasyonuna kargosunu yönlendirerek teslim alabiliyor.  Kargo dağıtıcıları ise birçok paketi aynı anda merkezi bir noktaya rahatça teslim etmiş oluyor. Bu sayede ekip maliyetleri de ciddi oranda azalmış oluyor.
Özetle KargoPark bir,  7/24 ortak self-servis kargo istasyonudur.
KargoPark ürünümüz ile sisteme entegre olan kargo firmalarının verimliliklerini artırdığımız gibi, son kullanıcı tarafında da ciddi bir memenuniyet sağlamaktayız, KargoPark ürünümüzü kargo sektörünün ortak ATM’si olarak tanımlayabiliriz.

KargoPark nasıl çalışıyor? Çalışma sürecinden bahseder misiniz?
Sitelerde veya çok çalışanı olan kurumlarda kargo ihtiyaçları göz önüne alınarak uygun bir bölgeye Ortak Kargo İstasyonu kurulumu, KargoPark ekibi tarafından yapılır.
Kurulum tamamlandıktan sonra kargo görevlisi kargo teslimini kendi kullanıcı adı ve şifresiyle KargoPark noktasına yapar.
KargoPark üzerinde her kargo için ayrı ve farklı boyutlarda dolaplar bulunur, kargo görevlisi bu dolaplardan uygun olan birine kargoyu bırakarak teslimatı gerçekleştirir.
Bu teslimat gerçekleştikten hemen sonra kargo sahibine KargoPark sistemi tarafından tek kullanımlık bir kod SMS olarak gönderilir.
Kargo sahibi dilediği bir vakitte ortak kargo istasyonu KargoPark’a gelip kargosunu teslim alabilir.
Kargo sahibi KargoPark’ta bulunan panele cep telefonuna gelen SMS’teki tek kullanımlık kodu girdiği zaman kargonun bulunduğu dolap otomatik olarak açılır ve kargo sahibi kargosunu açılan dolaptan teslim alır.

KargoPark’ın kullanıcılara ne gibi avantajları oluyor? Uygulamanın site güvenliğine katkıları neler?
KargoPark ile biz sitenin içerisinde self servis bir kargo şubesi kuruyoruz. İnsanlar kargolarını buradan teslim alıyor. Bir kargo personeli geldiğinde site sakininin evde olmaması, kargonun şubeye geri götürülmesi, sakinin de şubeye gidip teslim alması ıstırap haline geliyor. KargoPark bu noktada ciddi bir konfor sağlıyor. Bir diğer konu da şu: Kargo personellerinin site içerisinde sürekli dolaşması, güvenlik zafiyeti oluşturabiliyor. 20 paketi varsa güvenlikten geçerken sadece 2 daire için akreditasyon yapabiliyor.

Tüm kargo firmalarını servis edebiliyor musunuz?
Sistemi şu an Yurtiçi Kargo, MNG Kargo ve UPS kullanıyor, diğer kargo firmaları ile de görüşmelerimiz devam ediyor. Sitenin dışında kurumlarda muhaberat personellerine entegre olmayan kargo firmalarının paketlerini de KargoPark’a bırakabilme yetkisi veriyoruz.

Sitelerden başka yerlere de Kargo Park kurulumu sağlanabiliyor mu?
Şu ana kadar sadece Site ve Ofis binalarını (Kurumlar) içeren kapalı çevrim olarak adlandırdığımız lokasyonlara kurulum gerçekleştirdik. Önümüzdeki günlerde açık alanlara da KargoPark istasyonları kurmak ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor.

ghjjh

Yukarı