Ana içeriğe atla

bridgestone

MOGUL TEKSTİL, GIDA SEKTÖRÜNDE EZBERLERİ BOZACAK

16.09.2019 - 11:02

GAZİANTEP VE LÜLEBURGAZ’DAKİ ÜRETİM TESİSLERİYLE KENDİ ALANINDA DÜNYADAKİ İKİ ŞİRKETTEN BİRİ OLMAYI BAŞARAN MOGUL TEKSTİL, GELİŞTİRDİĞİ HYBRID TEKNOLOJİYE DAYALI YENİLİKÇİ, PERFORMANS ODAKLI MİKROFİLAMENT KUMAŞLA GIDA SEKTÖRÜNDE DE EZBERLERİ BOZACAK.

4 kıtada 56 ülkeye ihracat gerçekleştiren, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu ve 500 büyük ihracatçısı arasında yer alan Mogul Tekstil, dünyada patentli olarak mikrofilament kumaş üretimi yapabilen iki tesisten birini Lüleburgaz’da faaliyete geçirdi.
Mogul Tekstil Satış Müdürü Faruk Aydın, Gaziantep ve Lüleburgaz üretim tesisleriyle kendi alanında dünyadaki iki şirketten biri olmayı başardıklarını ve geliştirdikleri hybrid teknolojiye dayalı yenilikçi, performans odaklı mikrofilament kumaşla gıda sektöründe de ezberleri bozacaklarını söyledi.
DÜNYADAKİ 2 TESİSTEN BİRİNE SAHİP
1997’de kurulan Mogul Tekstil, üretimini Gaziantep ve Lüleburgaz tesislerinde sürdüren Mogul Tekstil, hybrid teknolojisiyle üretim yapan Türkiye’de tek, dünyada ise iki şirketten biri olmayı başardı. Yüksek teknolojiye dayalı altyapısı ve geniş ürün yelpazesiyle teknik tekstilde devrim niteliğinde önemli yeniliklere imza atan, teknolojiyi geliştirirken önceliği insan sağlığına veren Mogul Tekstil, mikrofilament kumaş üretimini, bağlayıcı kimyasallar ve PVC kullanmadan sağlıyor.
Mogul’un patentli mikrofilament teknolojisiyle üretimini gerçekleştirdiği mikrofilament temizlik bezleri, hassas yüzeyler dahil ev, ofis, otel, hastane, okul, restoran ve bina temizliğinde, tüm kullanıcılara, gıda ve temizlik endüstrisi profesyonellerine, ekonomik ve yüksek performanslı fayda sağlamayı hedefliyor.

MİKROFİLAMENT KUMAŞTAN ÜRETİLEN TEMİZLİK BEZLERİNİN BAZI ÖZELLİKLERİ
Mikrofilament kumaştan üretilen temizlik bezlerinin performansıyla öne çıkan bazı özellikleri şöyle:
-Mikrofilament temizlik bezleri, insan saçından 100 kat daha ince sonsuz mikro ipliklerden oluşur. Mikrofiber elyaflardan 10 kata kadar daha ince elyaflardan üretilen mikrofilament temizlik bezleri, içerisindeki mikro kanallar sayesinde toz ve kirleri çok iyi tutarak temizlikte etkin bir performans sunar. 
-Mikrofilament temizlik bezleri yüzeyler üzerinde hav ve toz bırakmaz. Kesintisiz elyaflardan üretildiği için kenarlarından iplik çıkmaz.
-Mikrofilament temizlik bezleri yüksek sıvı emme kapasitesine sahiptir. Mikro kanallar sayesinde, kendi ağırlığının 5 katına kadar sıvıyı emer.
-Mikrofilament temizlik bezleri hassas ve tüm parlak yüzeyleri çizmeden temizler.
-Mikrofilament temizlik bezleri 30 - 60°C sıcaklıkta yıkanabilir ve yüksek kullanım dayanımına sahiptir.
-Mikrofilament temizlik bezleri, çevreye duyarlıdır. Üretiminde bağlayıcı kimyasallar ve PVC kullanılmaz. Bu sayede çevresel kirliliğin azaltılmasına katkı sunar.
-Mikrofilament temizlik bezleri yapısındaki mikro kanallar sayesinde, diğer bezlere göre çok hızlı kurur, temizlikte zaman kazandırır.

dfs

Yukarı