Ana içeriğe atla

apti

OTEL GÜVENLİĞİNDE KONFORLU MÜŞTERİ DENEYİMİ BAŞLIYOR

10.04.2019 - 12:15

SON DÖNEMDE YAŞANAN GÜVENLİK HASSASİYETLERİYLE BİRLİKTE OTEL MİSAFİRLERİNİN KONFORU VE ‘GÜVENLİ OTEL’ BELGESİ ARAYIŞI ARTTI. BU SERTİFİKA, OTEL SEÇİMLERİNİ CİDDİ ORANDA ETKİLER HALE GELDİ. KONUYU DEĞERLENDİREN SECURİTAS YETKİLİLERİ DE BU KAPSAMDA OTELLERDE UYGULADIKLARI BİRTAKIM ÖZEL UYGULAMALARINI AÇIKLADI.

7/24 müşteri memnuniyeti, kesintisiz hizmet ve konfor… Otelcilik sektöründe uygulanan güvenlik uygulamaları, yeni gelişmelerle devamlı olarak gelişiyor ve müşteri memnuniyetini hiç olmadığı kadar ön planda tutuyor. Bu uygulamaların en önem verdiği nokta ise otel ziyaretçilerinin konforlu bir deneyim elde etmeleri.

KONFORLU MÜŞTERİ DENEYİMİ İÇİN GÜVENLİK OTEL SERTİFİKASI
Son dönemde yaşanan güvenlik hassasiyetleriyle birlikte otel misafirlerinin konforu ve ‘güvenli otel’ belgesi arayışı arttı. Bu sertifika, otel seçimlerini ciddi oranda etkiler hale geldi. Konuyu değerlendiren Securitas yetkilileri de bu kapsamda otellerde uyguladıkları birtakım özel uygulamalarını açıkladı ve dikkat edilen noktalardan bazılarını şu şekilde sıraladı:
Otel sınırlarına gelen araçların fiziki ve elektronik kontrole tabi tutulması,
Araç altı aramalarında arama cihazı ve görüntüleme sistemlerinden etkin olarak yararlanılması
Araç Plaka Okuma Sistemleri’nin kullanılması,
Misafir giriş noktalarında x-ray, kapı dedektörü ve bomba iz dedektörlerinin bulundurulması 

HIRSIZLIK RİSKİNE KARŞI TEKNOLOJİ
Otellerin öncelikli riskleri arasında yer alan hırsızlık vakalarına karşı da teknoloji destekli pek çok tedbir bulundurduklarını belirten Securitas, söz konusu tedbirlerin, otelcilik sektörüne sunduğu çözümlerin standart güvenlik uygulamaları içinde yer aldığını belirtiyor. Tüm otel kullanıcılarının hareketliliği, bir giriş -çıkış otomasyonu tarafından kontrol ediliyor ve misafir odalarına geçişler enkoder sistemi ile kısıtlanıyor.
Hizmet personelinin anahtar kullanımını da elektronik olarak takip eden Securitas, otel güvenlik yöneticilerinin de her an erişebildiği internet tabanlı iş yönetim platformu sayesinde otelde yaşanan vakaları da anlık olarak izleyebiliyor ve ilave tedbirleri anında alabiliyor.

ÖZEL İTFAİYE HİZMETLERİYLE OTELLER GÜVENDE
Securitas’ın oteller için sunduğu bir diğer çözüm ise İtfaiye Hizmetleri. Otelcilik sektörünün önde gelen firmaları, tesis ve binalarının güvenlik hizmetlerine ek olarak itfaiye hizmeti aldıklarında ciddi tasarruflar elde ediyor ve riskleri en doğru şekilde minimize ediyor. 
Özel eğitimlerden geçirilen güvenlik elemanlarını aynı zamanda itfaiye yardımcı elemanı olarak kullanıyor. Böylece hem özel itfaiye hizmetlerinde tasarruflar sağlanıyor hem de müşterilerin konforlu bir deneyim elde etmesi garanti altına alınıyor.

ghjjh

Yukarı