Ana içeriğe atla

apti

Otellerin koku ve yağ kapanı problemlerini çözüyoruz

21.01.2019 - 10:25

Bioturca ürünlerinin birçok alanda kullanılabildiğine dikkat çeken İsma Turizm Ticaret AŞ  Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Yılmazer, çevreci ürün gruplarını Hizmetix’e anlattı.  

Bioturca’nın çevreci ürünlerinden ve hizmet çözümlerinden bahsedebilir misiniz? 
Bioturca; dünyaya paralel olarak Türkiye’de de sürekli gelişmekte olan çevrecilik anlayışıyla çalışan, buna bağlı olarak Türkiye’ye yeni teknolojiler, teknikler ve ürünler kazandıran ve bunu kendine ilke edinmiş bir firma. Bioturca, Amerikan Tarım Bakanlığı’na bağlı olan Gator International firmasının Türkiye ve çevre ülkeler tek yetkili distribütörü. Aynı zamanda dünyada muadili olmayan Cotton Pad (Su üzerindeki atık hidrokarbonları temizleyen tamamen pamuktan mamul absorbanlar) üretimi yapan Türkiye’de ve bildiğimiz kadarıyla da dünyadaki ilk ve tek firma. Ürünlerimiz hem çevreye dost hem de çok çeşitli olduğu için birçok sektöre birden hizmet verebiliyoruz. Bunlar arasında başlıca olanları şöyle sıralayabilirim: Denizcilik (deniz üstü temizliği, yatların sintine temizliği), ağır sanayi ve fabrikalar (güvenliği ve temizliği), belediyeler (çöp arabaları ve çöp konteynerlerinin temizliği ve koku kestimi), arıtma tesisleri, turizm tesisleri ve restoranlar (yağ kapanları için uygulamalar, rögar ve giderlerden gelen kokuların kesilmesi), AVM’ler, toprağa dökülen petrol ve yağın temizlenmesi daha doğrusu biyoremide edilmesi gibi birçok alanda ve sektörde hem distribütörlüğünü yaptığımız Gator ürünleri, hem de bizim kendi ürünlerimiz kullanılmaktadır. Ürünlerimizi; bakteriyel absorban, sert zemin döküntü absorbanı, su ve deniz temizliği hidrofobik hidrokarbon absorbanları, asit absorbanı, biyolojik yüzey temizleyiciler olarak sıralayabiliriz. 

Ürün kalitenizi artırmak adına yaptığınız Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarınız nelerdir?
Çok değerli bir üniversitemizle birlikte, özel bir tekne üzerinde çalışıyoruz. Bu tekne deniz üzerindeki sintine, mazot, petrol v.s. atıklarını sudan yüzde 100 ayrıştırmak için geliştiriliyor. Tekne, atığı filtre edebilmek için tamamen bizim ürünlerimizi kullanıyor. Prototip çalışmalarımız çok iyi sonuçlar verdi. Tekne farklı ebatlarda ve kapasitelerde, hem manuel hem de uzaktan kumandayla çalışabilecek şekilde tasarlanıyor. Teknemizin hem yüksek manevra, hem de atık temizleme hızı ve kalitesi açısından benzersiz olacağını söylersek abartmış olmayız. Dünyada bir ilk olacak teknemizi en kısa zamanda memleketimizin hizmetine sunabilmek için durmaksızın çalışıyoruz.

Firma olarak ilkeleriniz neler?
Firma olarak elimizden gelenden fazlasını yapmaya gayret ediyoruz. Ana ilkemiz; kendi almayacağın bir şeyi Müşterilerimize teklif dahil etme. Fiyat-performans olarak faydalı ve kazandırıcı ürünlerin pazarlamasını ve üretimini yapıyoruz. Müşterilerimize çözüm odaklı, maliyet getirmek yerine maliyet düşürücü çözümler öneriyoruz. Kalite konusuna gelince ürünlerimize o kadar güveniyoruz ki herhangi bir memnuniyetsizlik olursa tüm ürünlerimizin arkasında duruyoruz. Müşteri memnuniyeti olmazsa olmazımız.

ghjjh

Yukarı