Ana içeriğe atla

bridgestone

PERFORMANS GRUP, HİZMET VERDİĞİ YERİ KENDİSİNİNMİŞ GİBİ SAHİPLENİYOR

14.02.2019 - 14:11

PERFORMANS GRUP YÖNETİM KURULU BAŞKANI YASİN YURTSEVEN: “HİZMET VERDİĞİMİZ YERİ, KENDİ YERİMİZMİŞ GİBİ SAHİPLENİYORUZ. BİR ANLAMDA BELEDİYECİLİK HİZMETİ VERDİĞİMİZ YERLE AİDİYET KURUYORUZ. BU DA BİZİ FARKLI KILIYOR AÇIKÇASI.”

Performans Grup, son dönemlerde entegre tesis yönetimi sektöründe adından sıkça söz ettiriyor. Yönetim Kurulu Başkanı YASİN YURTSEVEN, Performans Grup ve hizmetleriyle ilgili sorularımızı cevapladı.


BİR ANLAMDA BELEDİYECİLİK YAPIYORUZ
 

Peki, Performans Grup şirketlerinin hikâyesini öğrenebilir miyiz? Nerede ve ne zaman kuruldu?

Öncelikle, grup şirketlerimizin açılımını ve faaliyet alanlarını anlatmak isterim. Performans Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri şirketimiz, 2013 yılında İstanbul Maslak’ta kuruldu. Ayrıca şirketimiz, İç İşleri Bakanlığı’ndan alınan özel izinle çeşitli projelerimizde kolluk kuvveti gibi tepe lambalı ve sirenli otomobillerle kötü niyetli kişi ve kişileri engellemek amacıyla devriye hizmetleri de vermektedir. Performans Danışmanlık, Yönetim ve Temizlik Hizmetleri şirketimiz ise 2014 yılında oluşan talepler doğrultusunda İstanbul Maslak’ta kurulmuştur. Bu şirketimizle, anlaşma yapmış olduğumuz tesisin tüm yönetim hizmetlerini kendi bünyemizde bulunan hukuk ve mali müşavirlerimizle, teknisyen ve mühendislerimizle, bahçıvan ve mimarlarımızla, kimyager ve temizlik personellerimizle ve son olarak da tecrübeli yöneticilerimizle yerine getirmekteyiz. Yani hizmet verdiğimiz tesisin bir anlamda belediyeciliğini yapmaktayız. 

İnsan kaynakları üzerine hizmet veren şirketiniz de var mı?

2014 yılında İstanbul Bağcılar’da kurulan Devtem Personel Hizmetleri şirketimizle hizmet sektörüne personel temin ediyoruz. Hizmet konusunda piyasaların ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda kurduğumuz şirketimiz, çaycısından sekreterine, saha personelinden lisanslı personellere kadar aklınıza gelebilecek her türlü hizmetli personellerin işverenliğini yapmaktadır. 
 

p

HİZMET VERDİĞİMİZ YERLE AİDİYET KURUYORUZ
Sektörde çok sayıda firma benzer hizmetleri veriyor. Performans Grup şirketlerini diğer firmalardan farklı kılan özellikler nelerdir?

Her ne kadar kurumsal bir kimliğe sahip olsak da diğer kurumsal firmalarla aramızdaki en büyük fark, müşteri şikayetleri, önerileri ve ziyaretleriyle firma sahibi olarak bizzat kendimizin ilgilenmesidir. Şikayet ve önerileri profesyonellerimiz haricinde bizzat kendimiz dinliyoruz, hemen çözüm üretip müşteri memnuniyetimizi en üst seviyede tutuyoruz. Müşterilerimizi daima ziyaret edip hizmet kalitemizi daha da yükseltmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Hizmet verdiğimiz yeri, kendi yerimizmiş gibi sahipleniyoruz. Hizmet verdiğimiz yerle bir aidiyet kuruyoruz. Bu da bizi farklı kılıyor açıkçası.

Referanslarınız hakkında bilgi verebilir misiniz? 

Şirketlerimizin birçok saygın ve üst düzey referansları bulunmaktadır. Başlıca referanslarımızı Galatasaray Spor Kulübü, Türk Telekom Stadı, Türkiye Futbol Federasyonu, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, çeşitli iş merkezleri, alışveriş merkezleri, okul, hastane, plaza, fabrika ve siteler olarak sıralayabiliriz. 

HEDEFİMİZ DAHA ÇOK İSTİHDAM
 

Performans Grup olarak önce 2019, sonrada uzun vadeli hedefleriniz ve projeleriniz nelerdir?
Sorunuza şöyle cevap vermek istiyorum. Küçük yaşlarımdayken, iş hayatının büyük isimlerinin biyografilerini araştırır ve bunca servetleri varken neden daha da büyümek istediklerini anlamaya çalışırdım. Zamanla şunu anladım ki çalıştırdığınız personellerin tüm özlük haklarını ödemek ve sizin ödediğiniz haklarla önce ailelerine, daha sonra da vatanımıza katkı sağladıklarını görmek, çok büyük mutlulukmuş. O büyük isimlerin mücadelelerinin kendimizde de oluştuğunu ve bundan da mutlu olduğumuzu anladık. 2019’da ve sonraki yıllarda daha da çok istihdam sağlamak ve daha çok müşteriye hizmet vermek hedeflerimizin başında yer almaktadır.

Performans Grup olarak sloganlarınız nelerdir?
‘Önce Hizmet’ ve ‘Daima Yanınızda’...

pp

dfs

Yukarı