Ana içeriğe atla

bridgestone

SİMYA AŞ, TÜM PROJELERİNDE YAŞAM KALİTESİNİ VE VERİMLİLİĞİ ARTIRIYOR

21.01.2019 - 10:41

SİMYA TESİS YÖNETİM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI DR. KÜRŞAD ŞEHİT: “TÜM PROJELERİMİZDE İKİ TEMEL HEDEFİMİZ VAR: YAŞAM KALİTESİNİ ARTIRMAK VE İŞLETME MALİYETLERİNİ DÜŞÜK TUTARAK VERİMLİLİK VE KÂRLILIK SAĞLAMAK.” 

Simya Tesis Yönetim Hizmetleri Satış&Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Kürşad Şehit, sorularımızı yanıtladı.

Öncelikle Simya Tesis Yönetim Hizmetleri AŞ’nin hikâyesini öğrenebilir miyiz?
Simya AŞ, 2014’te Sinpaş Holding bünyesinde kuruldu. Hayata geçirilen konut projelerinin hem tesis yönetim hizmetlerini hem de ikinci el kiralama/satış faaliyetlerini gerçekleştirerek sitelerin yaşam kalitesini yükseltmeye ve yatırım değerlerini korumaya odaklandı. Mart 2018 itibarıyla Ülke Şirketler Grubu bünyesine katıldıktan sonra organizasyon yapısını tamamen ‘tesis yönetimi’ alanına odaklanacak şekilde reorganize eden Simya AŞ, kalite ve verimlilik odaklı olarak rekabetçi bir şekilde piyasaya hizmet vermeye devam ediyor.

Tecrübe ve referanslarından bahsedebilir misiniz?
Bugün itibarıyla 6 binden fazla konutluk 7 ayrı toplu konut projesi, bir iş merkezi ve bir sanayi sitesinin yönetim hizmetlerini gerçekleştiriyoruz. 2019’dan itibaren bir kamu kurumu genel müdürlük binası ve iki toplu konut projesi daha portföyümüze katılacak.

Bina ve tesisleri yönetirken hangi alanlarda (güvenlik, temizlik, danışmanlık vs…) hizmet veriyorsunuz?
‘Tesis Yönetimi’ kavramı, genel itibarıyla insanların yaşadığı ya da çalıştığı alanların sürdürülebilirliği ve geliştirilmesi için verilen hizmetlerin bütününü ifade etmektedir. Tüm projelerimizde kalite ve verimlilik prensiplerimiz çerçevesinde doğru iş ortaklarıyla işbirlikleri yaparak söz konusu tesisin ihtiyacı olan her alanda hizmet sunabilmekteyiz. Esas amacımız, maliyeti etkin çözümler sunduğumuz işverenlerimizin kendi asli sorumluluklarına odaklanmalarını sağlamaktır.

Yönettiğiniz tesislere ne tür tasarruflar sunuyorsunuz?
Tüm projelerimizde iki temel hedefimiz var: Yaşam kalitesini artırmak ve işletme maliyetlerini düşük tutarak verimliliğe dolayısıyla kârlılığa katkı sağlamak... Hizmet kalitesi, personelinizin güler yüzü kadar günlük faaliyetlerin zaman taahhütleri çerçevesinde eksiksiz yerine getirilmesinden tüm faaliyetlerin raporlanmasına kadar insan unsuruna dayanan pek çok etkene bağlıdır. Biz de bu kapsamda tüm personelimiz için periyodik kurum içi ve dışı eğitimler organize ediyoruz. Ayrıca özellikle toplu konut projelerinde, ortak satın alma kabiliyetlerimiz çerçevesinde maliyet avantajları oluşturuyoruz. Bir projede deneyimlediğimiz bir konuyu önleyici tedbirler kapsamında diğer projelerimizde de proaktif şekilde uygulayarak tekrarlanan maliyetlerin önüne geçmeye büyük özen gösteriyoruz.

Yönetim hizmeti almak isteyen tesisler, neden Simya AŞ’yi tercih etmeli?
Yönettiğimiz tüm toplu konut projelerinde, kendi yaşadığımız alanlarda olmasını istediğimiz her türlü hizmeti, servisi, altyapı kabiliyetini ve özeni bu projelerdeki kat malikleri için de sunmaktayız. Bu amaçla yerli ve yabancı farklı iş ortaklarımızla dünyanın her noktasında hizmet/servis sunabilmekteyiz. Yönetim hizmeti verdiğimiz ticari alanlarda ise işverenlerimizin günlük operasyonel detaylarla uğraşmaları yerine kendi ticari hedeflerine odaklanarak işlerini büyütmelerine katkı sağlamak bilinciyle onların bir parçası olarak çalışmaya önem veriyoruz. Ülkemizde yaşam kalitesi ve ticaret hacmi arttıkça, tesis yönetimi alanında çözüm odaklı bir iş ortağı olarak işverenlerimize katkı sağlamaya devam edeceğiz.

dfs

Yukarı