Ana içeriğe atla

bridgestone

TEK ÇÖZÜM TEK SÖZLEŞME

16.09.2019 - 11:41

Günümüz güvenlik planlanması hakkında bilgiler veren  Securitas Türkiye Güvenlik Süreçleri Kalite Koordinatörü Hüseyin Erim; “Riskleri öngörmek ve yönetmek bu aşamada alınacak önlemler ilerleyen safhalarda ciddi tasarruflar sağlayabilir.” diye konuştu.

Kurulan kamera sistemlerinin her zaman yeterli olamayabileceğini vurgulayan Securitas Türkiye Güvenlik Süreçleri Kalite Koordinatörü Hüseyin Erim; “Yatırım safhasında teknoloji alt yapısı oluşturulduğunda güvenlik hizmetini veren firma da devreye girse, yapılan risk analizleri sonucu daha az kamerayla daha verimli bir proje ortaya çıkabilecek ve böylece teknoloji yatırımlarının maliyetleri düşecek. Bu nedenle yatırım başladığında sisteme dahil olmak ve doğru yönlendirmeyi yapabilmek en verimli kurgu.” dedi.
Hüseyin Erim: “Securitas’ın henüz yatırım aşamasında sektöre özel riskleri de değerlendirerek hazırladığı “Risk Analizi” çalışması, elektronik ve fiziki güvenlik sistemlerinin entegre edilmesini kolaylaştırır, gereksiz yatırımların önüne geçer. Kamera ve benzeri elektronik güvenlik planlamaları yatırım aşamasında yapılırken, elemanlı güvenlik genellikle işletme safhasında devreye girmekte ve entegre olarak çalışması gereken sistemler ayrı ayrı kurgulandığında verimlilik düşmekte, zaman kaybı ve maliyet yükselmektedir. Güvenlik hizmetimizin kurgulanmasında ana yapı taşlarımızdan biri olan “Securitas Güvenlik Metodolojisi”adım adım söz konusu hizmette optimizasyonun sağlanabilmesi için yapılması gerekenleri tarif etmektedir.”
Değişken güvenlik yapılanmasından bahseden Erim; “Henüz yatırım aşamasında başlayan etkin bir planlama işletmenin faaliyete geçmesi ile birlikte her aşamada oluşabilecek riskleri dikkate alarak değişken bir güvenlik yapılanması sunar. Örneğin, bir AVM inşaatının ilerleyen safhaları ile birlikte ortaya çıkabilecek farklı risklere karşı dinamik güvenlik çözümlerinin oluşturulması son derece önemlidir. İlk açılış dönemindeki risklerin minimize edilmesine imkan veren çözümler, işletmenin ilerleyen süreçleri boyunca oluşan yeni risklere karşı etkin olarak devam ettirilmelidir.” Ifadelerini kullandı.
Securitas olarak tüm güvenlik çözümlerine bütünleşik olarak yaklaştıklarına değinen Hüseyin Erim; “Öncelikle muhtemel riskleri ve bunlara karşı alınması gereken önemleri belirliyoruz. Entegre Güvenlik Çözümleri olarak adlandırdığımız modelimiz ile daha güçlü ve daha uzun süreli iş birlikteliklerini sağlıyoruz. Tek çözüm, tek sözleşme, tek muhatap bilinciyle geliştirilen Entegre Güvenlik Çözümleri, iş ortaklarımıza uzman güvenlik hizmeti, danışmanlık, resepsiyon, itfaiye, güvenlik alanındaki teknoloji yatırımları ve teknik destek konularını tek bir çözümde birleştirerek sunuyor. Böylece iş ortaklarımızın ihtiyaçları dışında bir yatırım yapmalarının önüne geçerek hem riskleri hem de maliyeti optimize ediyoruz.” sözlerini ekledi. 

dfs

Yukarı