Ana içeriğe atla

apti

TEKNOLOJİK ALTYAPI İLE ÜSTÜN KALİTELİ ÜRÜNLER

16.09.2019 - 10:59

ERMOP SANAYİ ÜRÜNLERİ TÜRKİYE SATIŞ VE PAZARLAMA DİREKTÖRÜ AYDIN ÖNCEL: “DÜNYANIN BİRÇOK ÜLKESİNDE BULUNMAYAN, İLERİ TEKNOLOJİ İLE ÜRETİLMİŞ MAKİNE VE EKİPMANLARI ÜLKEMİZ SANAYİSİNE KAZANDIRARAK ADETA DEVRİM NİTELİĞİNDE YATIRIMLAR YAPTIK.”

Teknolojinin gelişimiyle birlikte temizlik ürünlerinde de büyük değişimler yaşanıyor. Siz teknolojiyi ürünlerinize nasıl entegre ettiniz? Ürünlerinizde nasıl değişimler oldu?
Teknolojik gelişmeler her zaman farklı etkiler yaratmıştır. Bu gelişmeler genellikle olumlu etkiler yaratırken bazen olumsuz etkileri de beraberinde getirmiştir. Cep telefonlarının insan sağlığına vermiş olduğu zarar bunun en iyi örneklerindendir. Olumlu ve olumsuz örnekleri çeşitli alanlarda çoğaltmamız da mümkündür. İşte bu gelişmeler ışığında Ermop, olumsuz etkileri ortadan kaldırmak amacıyla, dünyanın birçok ülkesinde bulunmayan, ileri teknoloji ile üretilmiş makine ve ekipmanları ülkemiz sanayisine kazandırarak adeta devrim niteliğinde yatırımlar yapmıştır. Bu yatırımları sayesinde, başta insan sağlığını tehdit etmeyen, kullanım kolaylığı sağlayan, temizlikte yüzde yüze yakın hijyen sağlayan, çalışanların iş güvenliğini gözeten bir üretim zinciri kurmayı başarmıştır. İleri teknolojik altyapının vermiş olduğu güçle,  üstün kaliteli ürün elde ederken zamandan, enerjiden, işgücünden elde ettiği avantajlar nedeniyle, kalite/fiyat paritesi göz önüne alındığında ekonomik olmayı da başarmıştır.

Yeni nesil temizlik ürünleriniz neler? Bunların nasıl özellikleri var? 
Yüksek teknolojik altyapımız sayesinde portföyümüzün neredeyse tamamı yeni nesil temizlik sisteminin en önemli unsurları durumundadır. Bunların başında tartışmasız AVM, iş merkezleri, hastane, otel, fabrika, okul vb. alanların temizliğinde gerçek hijyen ortam sağlayan gecko sistem gelmektedir. Ayrıca mikrofiber, orlon, tek kullanımlık, hastane moplarımız, mıknatıslı, makas, fonksiyonel, pratik sistem ve sıcak enjeksiyondan aplix sistemle üretmiş olduğumuz mop aparatlarımız, mop askılarımız, özel tasarımlı arabasıyla 2, 3, 4, 5’li ve daha fazla setler oluşturabileceğiniz R/BIN (geri dönüşüm) kutularımız başlıca yeni nesil ürünlerimiz arasında yer almaktadır.

Teknolojiyle birlikte evrilen ürünleriniz kullanıcılara nasıl kolaylıklar sağlıyor? 
Yenilikçi çözüm arayan kullanıcılara yönelik geliştirmiş olduğumuz Gecko Sistem ile gerçek hijyen ortamı sağlanırken, otomatik dozajlamasıyla kimyasal maliyeti azaltılmakta, işgücü daha etkin kullanılmakta, ekipman stoğu azaltılmakta, muhtemel kazaların önüne geçilerek çalışan sağlığı korunmakta, enerji ve su tasarrufu (Mopu kovada yıkayarak 50 litre su ile 500 metrekare alan temizlenirken, Gecko Sistemle 50 litre su kullanılarak 1.600 metrekare alan temizlenmektedir) sağlanmaktadır. 
*Yüzde 100 mikrofiber kumaştan üretilen moplarımızla alanlar dezenfekte edilerek, hassas temizlik sağlanmaktadır. 
*Aplix sistemle üretmiş olduğumuz aparatlarımız yüzeylere tam baskı sağlayarak yerden kir alma oranını yüzde 90’lara çıkarmaktadır.
*60 litre hacimli, her türlü kapak alternatifi olan, özel tasarımlı arabasıyla çoklu setler oluşturabileceğiniz R/BIN (geri dönüşüm kutuları) ürünlerimizle her türlü ayrıştırma kolaylıkla yapılmaktadır.
*Yüzde 100 akrilikten üretmiş olduğumuz orlon moplarımızla oluşan doğal elektrostatik özellik sayesinde üstün toz toplama sağlanarak, ekonomik ve çevreci çözüm elde edilmektedir.
*Makas Mop aparatımız sayesinde geniş alanlar daha hızlı ve daha az işgücü kullanılarak silinebilmektedir.
Sektörde yeni nesil ürünlerin başında yer alan Gecko Home Set; ergonomik tasarımıyla ıslak ve kuru zeminlerde, kolay kullanımı, tüm yüzeylerde yüksek verim elde edilerek güvenle kullanımı sayesinde çok kısa zaman içinde son kullanıcının gözdesi haline gelmiştir.

Ar-Ge çalışması devam eden farklı bir ürününüz varsa bundan bahsedebilir misiniz?
8 litrelik hacmiyle, 2 adet mikrofiber moplarıyla, paslanmaz çelik sapıyla  yer ve duvar temizliğinde eski ürünleri adeta çöpe attıran yeni nesil temizlik ürünü Gecko Home Set ile endüstriyel alandaki liderliğini ev tipi tüketimde de taçlandıran Ermop A.Ş. Ar-Ge çalışmalarını aralıksız sürdürürken 2020’li yıllarda sizlere çok özel ürünleriyle sürprizler hazırlamaya devam etmektedir.

ghjjh

Yukarı