Ana içeriğe atla

bridgestone

UZMAN KADROMUZLA FARKLI SEKTÖRLERİN TERCİHİ OLDUK

11.03.2020 - 16:14

APLUS HASTANE OTELCİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRÜ SİNAN PANAYIRCI: “Sadece temizlik değil diğer hizmet alanlarımızda da deneyimli bir firmayız. Modadan eğitime, hava elektronik sanayi gibi niş sektörlerden lojistiğe kadar hizmet verdiğimiz geniş bir müşteri skalamız var.”

Tesis temizliği konusunda 14 yıllık tecrübesi olan APlus’ı bize anlatabilir misiniz?

APlus, Acıbadem Sağlık Grubu bünyesinde tesis yönetimi hizmetlerinin tamamını vermek üzere kuruldu. Bu nedenle öncelikli uzmanlık alanımız hastane ve sağlık kurumlarının temizlik, toplu yemek/kafe ve tekstil yıkama hizmetlerini vermek. Temizlik hizmetlerimiz; kat temizlik hizmetleri ve tekstil yıkama hizmetleri olarak iki farklı başlık altında toplanıyor. Kat temizlik hizmetlerimizin uzmanlık alanlarının başında hastane temizliği geliyor. Bu alanda geniş bir kadromuz var. Düzenli ve sürekli eğitim verilen temizlik personellerimiz alanında uzman bir ekip. Diğer taraftan tekstil yıkama fabrikamız Türkiye’nin en büyük tekstil yıkama fabrikası konusunda. Acıbadem hastaneleri dışında da kurumlara hizmet veriyor. Sadece temizlik değil diğer hizmet alanlarımızda da deneyimli bir firmayız. Bu deneyimimizle sağlık dışında pek çok sektörde bulunan firma içinde tercih edilir olduk. Şu anda modadan eğitime, hava elektronik sanayi gibi niş sektörlerden lojistiğe kadar hizmet verdiğimiz geniş bir müşteri skalamız var.

Hastane temizliklerinde birçok risk bulunuyor. Bunlardan en büyüğü de kuşkusuz enfeksiyon riski. Bu tür risklere karşı sunduğunuz çözümler nelerdir?

Hastane temizliğinde hastane ile koordineli çalışmak çok önemli. Enfeksiyon konusunda hemşirelerimizle ortaklaşa çalışıyoruz. Temizlenecek alana göre onlardan yönlendirmeler alıyoruz. Planlı ve sistematik bir işleyişimiz var. Renk kodları sistemini temizlik alanında ilk kullanan firmalardan birisi biziz. Şu anda da aktif olarak kullanmaya devam ediyoruz. Hangi renk bezle hangi alanlar temizlenir, hangi alanda hangi kimyasal kullanılır hepsi tanımlı ve kurallara bağlanmış olarak eksiksiz uygulanır. Bir alanın temizliği bittiğinde personelimiz bir üst yöneticisini bekler ve ondan onay aldıktan sonra bu alanın temizlendiği bilgisi verilir. Diğer taraftan kendi personelimizi düzenli olarak eğitiyoruz, bilgilendiriyoruz ve takip ediyoruz.  Personellerimizin kıyafetleri, kullandıkları malzemelerinin temizlik yapacakları alana göre seçilmesine özen gösteriyoruz.

Sektörde APlus’ı öne çıkaran diğer unsurlar nelerdir?

Daha öncede söylediğim gibi APlus tesis yönetimi hizmetleri vermek üzere kuruldu. Bu nedenle tüm yapımız buna uygun olarak planlandı. Bizim önceliğimiz beraber çalıştığımız firmalara yüksek kalitede ve 360 derecelik bir hizmet sunmak. Tesis yönetimi kavramı Türkiye’de yeni oturan bir bilinç. Bir tesisin temizliğinden toplu yemeklerine, bakım onarım hizmetlerinden peyzaj çalışmalarına kadar geni bir alanı içine alıyor. Biz hizmet verdiğimiz firmalara tüm bunlarla uğraşmadan tek noktadan hizmet alma imkanı sunuyoruz. Bunu da Acıbadem kalitesiyle yapıyoruz.

Göreve 7 ay önce başladınız. Büyüme hedefleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

APlus olarak grubumuza paralel olarak büyümeye devam edeceğiz. APlus çatısı altında yüksek kalite standartlarında verdiğimiz temizlik, tekstil yıkama, toplu yemek ve tabii ki kafe işletmeciliği hizmetlerinin hepsini daha da üst seviyeye taşımayı hedefliyoruz. Çağımızın gereği şüphesiz ki dijitalleşme. Süreçlerimizi daha dijital hale getirerek verimliliğimizi daha da arttırmak da bizim bu yıl içince öncelik verdiğimiz konulardan birisi.

dfs

Yukarı