Ana içeriğe atla

apti

YAŞAM ALANLARINDA HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ SÜREKLİ TEMİZ OLMALI

20.08.2019 - 17:55

CFR GLOBAL TARAFINDAN TÜRKİYE’DE DE SUNULMAYA BAŞLANAN TEINNOVA ÜRÜN VE ÇÖZÜMLERİ HAVALANDIRMA TEMİZLİĞİ SEKTÖRÜNDE KULLANILIYOR.

Teinnova, yenilikçi teknoloji sloganı ile çıktığı yolda 20 yıldır havalandırma kanal temizliği makine ve ekipmanları üretiyor. Firma üretim merkezi İspanya’da olup, ürünleri 75’den fazla ülkede tercih ediliyor. 
Geçen yılın sonundan itibaren CFR Global tarafından Türkiye’de sunulmaya başlanan Teinnova ürün ve çözümleri Türkiye’de havalandırma temizliği sektöründe de kullanılmaya başlanmıştır. Fırçalama robotları, köpük ve durulama makineleri ile insana dayalı çalışma prensibi azalmış ve bu uygulama ile yapılan kanal temizliği müşteriler tarafından tercih edilmeye başlanmıştır. 

TEMİZ HAVALANDIRMA SİSTEMİ HAVANIN KALİTESİNİ ETKİLİYOR
Havalandırma sistemlerinin temizliği hastaneler, binalar, alışveriş merkezleri, fabrikalar, iş yerleri kısacası tüm yaşam alanları için önemli bir konu. Belirli frekans ve dönemlerde yapılması ise havalandırma sistemlerinin sürekli olarak temiz olmasına katkı sağlıyor.
Temiz havalandırma ve filtrasyon sistemleri toplu yaşam alanlarında aldığımız havanın kalitesine doğrudan etki yapıyor. Bu sebeple, temiz binalar havalandırma kanallarının, filtrelerin, fanların, davlumbazların vb. temizliği ile mümkündür.
Lejyoner hastalığından çeşitli nefes yolu hastalıklarına kadar birçok hastalık, uzun süre içinde durulan ev ve iş ortamlarımızda alınan nefesten kaynaklanabiliyor. Bu durumda hasta binalar meydana gelebiliyor ve kısaca “Hasta Bina Sendromu” kavramı ortaya çıkıyor.
İç hava kalitesi, temiz hava ve sağlıklı bir çalışma ortamı sağlıyor. Özellikle, hastaneler iç hava kalitesinin en üst düzeyde olması gereken yerlere en uygun örnektir. Hijyenik havalandırma santral sistemlerinin belirli periyodlarla yapılması ve sistem dezenfeksiyonu iç hava kalitesi açısından önemlidir. 

AVRUPA ÜLKELERİNDE HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ PERİYODİK OLARAK DENETLENİYOR
Dünyanın birçok yerinde hastaneler, binalar kısaca tüm yaşam alanlarında, iç hava kalitesinin ölçülmesi, sistemlerin temizlenmesi ve dezenfeksiyonun sıklıkla yapıldığı gözlemleniyor. Özellikle, Avrupa ülkelerinde belirli sıklıkta havalandırma sistemlerinin temizlendiği ve bunların periyodik olarak denetlendiği görülüyor. Hava kalitesi ölçümleri, petri kabı ile alınan parçacıklar ve mikrobiyolojik testler yanı sıra bina havalandırma sistemlerini oluşturan filtre, fan, kanal temizliği ve dezenfeksiyonu başlıca yapılan uygulamalardır.
Hastane ve tıp merkezleri için iç hava kalite değerlendirmesi standardı “UNE 171340” şartlarına uygun ürünler ve temizleme ekipmanları tercih ediliyor. Türkiye’de baca ve havalandırma kanalı temizliği, restoran, alışveriş merkezi, fast food zincirleri yağlı kanal ve mutfak sistemleri temizliği belirli periyotlarla yapılıyor.

ghjjh

Yukarı