Ana içeriğe atla

bridgestone

YENİÇERİ ALARM İZLEME MERKEZİ EN GÜNCEL DONANIM VE YAZILIMLARA SAHİP

21.01.2019 - 10:26

YENİÇERİ ALARM İZLEME VE ELEKTRONİK GÜVENLİK MÜDÜRÜ LEVENT YAĞBASAN: “AĞIRLIKLI OLARAK CENGİZ VE KOLİN GRUBUNA AİT PROJELERİN ALARM SİSTEMLERİNİ TAKİP EDİYORUZ. ALARM İZLEME MERKEZİMİZ, EN GÜNCEL DONANIM VE YAZILIMLARA SAHİP.”   

Sektördeki hızlı büyümesiyle dikkat çeken şirketlerden biri Yeniçeri Güvenlik. Yeniçeri Alarm İzleme ve Elektronik Güvenlik Müdürü Levent Yağbasan, sorularımızı cevapladı. 

Yeniçeri Güvenlik’in alarm izleme merkezi hakkında bilgi verebilir misiniz? Büyüklüğünden ve kullanılan donanımlarından bahsedebilir misiniz?
Yeniçeri Özel Güvenlik Hizmetleri Alarm İzleme Merkezi, kurulduğu günden bugüne kadar tecrübeli personeli ve teknolojinin sağladığı en güncel donanımlara ve yazılımlara sahip. Türkiye’de satışı yapılan tüm alarm sistemi markalarını destekleyen 7/24 hizmet veren bir merkez. Ağırlıklı olarak bünyesinde yer almaktan mutluluk duyduğumuz Cengiz ve Kolin grubuna ait projelerin alarm sistemlerini takip etmekteyiz. 

Alarm izleme merkezindeki personelinizin çalışma sistemleri, konuyla ilgili eğitimleri ve uzmanlıkları neler?
Alarm izleme personelimizin tümü, yapmış oldukları görevlerine uygun şekilde üniversitelerin teknik bölümlerinden mezun ve daha önce alarm izleme konusunda tecrübeleri olan kişilerden oluşmaktadır. Alarm izleme hizmetimiz 7/24 kesintisiz devam ettiğinden dolayı bu duruma uygun vardiya esasına göre çalışıyoruz. Merkezimize aktarılan tüm markalar için personelimiz periyodik olarak eğitimlere gönderilmekte ve telefonda teknik destek verecek seviyede bilgi sahibi olmaları sağlanmaktadır.

Bir olay olduğunda alarm izleme merkezindeki personeliniz ne yapıyor? O andan itibaren süreç nasıl ilerliyor? Yaşanmış önemli bir olay varsa, bu sorumuzu o olay üzerinden örneklendirerek verebilir misiniz?
Bu durum genellikle müşterilerimizin tercihine bırakılmakta olup talebe göre önce aboneye veya direkt emniyet birimlerine bildirilmektedir. Ancak merkezimize ulaşan ihlalleri inceleyen alarm izleme merkezi personeli ihlalin cinsi, geliş sırası ve sıklığına göre değerlendirme yaparak direkt olarak emniyet birimlerine de bildirebilmektedir. Emniyet birimlerine bildirilen ihlallerin sonucu takip edilerek mutlaka abone bilgilendirilmektedir.

Yeniçeri Güvenlik, sektörüyle ilgili teknolojileri nasıl takip ediyor? Bu teknolojileri güvenlik hizmetlerine nasıl adapte ediyor?
Yeniçeri Özel Güvenlik Hizmetleri her zaman sektörel teknolojide yaşanan gelişmeleri çok yakından takip eden ve müşterilerine bu gelişmeleri içeren çözümler sunan, eğitimli ve tecrübeli teknik personeliyle kurulum ve devreye almalarını yapabilen sektörümüzde kendi kaynakları ile proje üreten ve bu projeleri de yine kendi personeliyle hayata geçirmeyi başaran ender firmalar arasında yer almaktadır.

Son olarak, 2018 yılı Yeniçeri Güvenlik açısından nasıl geçti? 2019 ile ilgili beklentileriniz neler?
2018, Yeniçeri Özel Güvenlik Hizmetleri açısından oldukça verimli ve hedeflenen başarının karşılandığı bir yıl oldu. 2019 yılında da hedefimiz hizmet ağımızı Türkiye’nin en uç noktasına kadar yaygınlaştırarak müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkartmak olacak.

dfs

Yukarı