Ana içeriğe atla

bridgestone

AKLEASE ALTERNATİF ÖDEME PLANLARI SUNUYOR

16.09.2019 - 15:41

AKLEASE GENEL MÜDÜRÜ ÇETİN DÜZ: “ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ YATIRIMCININ İHTİYAÇLARINA VE PROJENİN NAKİT AKIŞINA UYGUN DOĞRU FİNANSAL ÇÖZÜMLERİ ÜRETMEK VE LEASING'IN AVANTAJLARINI DOĞRU FİNANSAL MODELLEME İLE FİRMALARA SUNMAK.”

Aklease olarak KOBİ’lere destek sağlıyor musunuz? KOBİ’lere uygun leasing çözümlerinizden bahseder misiniz?
Aklease olarak 1988’den bugüne tüm Türkiye’ye yayılmış şubelerimiz ve Akbank şubeleri ile Kurumsal segmentten KOBİ’ye kadar yatırımcılara finansman desteği sağlıyoruz.   
Üretim sektörü makine ve ekipmanları, iş-inşaat makineleri, ulaşım araçları dâhil tüm ulaşım araç ve ekipmanları, enerji ve sağlık sektörü ekipmanları gibi yatırım gerektiren tüm projelerde yer alıyor, yatırıma uygun çözümler sunuyoruz.
Öncelikli hedefimiz yatırımcının ihtiyaçlarına ve projenin nakit akışına uygun doğru finansal çözümleri üretmek ve leasingin avantajlarını doğru finansal modelleme ile firmalara sunmak.
KOBİ’ler hem işlem hacmi hem de işlem sayısı açısından leasing sektörünün önemli müşterileri. Sektördeki dağılıma baktığımızda 2019 yılının ilk döneminde yüzde 40’ın üzerinde bir oranla ile en yüksek payı KOBİ’lerin aldığı görülüyor. Biz de Aklease olarak Türkiye’nin geleceğinde ve kalkınmasında büyük rol oynayan KOBİ’lere yenilikçi, uzun vadeli ve uygun maliyetli leasing çözümleri sunuyoruz.

KOBİ’lere özel avantajlı leasing paketlerinizden bahseder misiniz?
Maliyet Avantajı: Birçok makine ve ekipmanda indirimli KDV (yüzde 1) oranı uygulanmakta olup, faiz ödemeleri üzerinden BSMV ödenmez. Teminatlar her türlü vergi, resim ve harçtan muaftır. KDV faizlendirilmez ve taksitler halinde geri ödenir.
Uzman Kadro ile Operasyonel Kolaylık: Satınalma için gerekli tüm hukuki ve operasyonel süreçler şirketimizin ekipleri tarafından yürütülür. Özellikli satın alma süreçlerinde uzman kadro desteği sağlanır. (Uçak, Helikopter, Tekne vb.) İthal işlemlerde akreditif, gümrük vb. tüm süreçler tarafımızca yönetilir.
Nakit Akışı Avantajı: Yatırımların özkaynak ile peşin alınması yerine, taksitle ve uzun vade ile yapılması sağlanır. Projenin gelir döviz cinsi ve nakit akışına göre esnek geri ödeme planı oluşturulabilir. “Sat ve Geri Kirala" ile taşınır ve taşınmazlar ekspertiz değeri üzerinden hem yeniden değerlemeye tabi olur, hem de uzun vadeli kaynak sağlanır. Böylece banka işletme sermayesi limitlerinin etkin kullanılması sağlanmış olur.

Leasing süreci hakkında bilgi verir misiniz?
- Yatırımcı ve ekipmanı satan firma malın modeli, fiyatı ve geri ödeme koşullarında anlaşır.
- Aklease, yatırım ile ilgili alternatif ödeme planlarını değerlendirmek üzere yatırımcıya iletir.
- Yatırımcı, kredi tesisi için gerekli evrakları iletir.
- Aklease tarafında kredi incelemesi yapılır ve koşullar belirlenir.
- Yatırımcı ile Aklease arasında Finansal Kirtalama Sözleşmesi imzalanır.
- Yatırıma konu malın tüm satınalma işlemleri Aklease tarafından gerçekleştirilir.
- Satınalma sonrası oluşan kesin ödeme planı yatırımcıya (kiracıya) gönderilir.
- Kiracı, ödeme planı doğrultusunda kira ödemelerine başlar.
- Her kira ödemesi için Aklease tarafından kiracıya fatura düzenlenir.
- Vade sonunda mal kiracıya devir edilir.

dfs

Yukarı