Ana içeriğe atla

ayos

ALTERNATİF FİNANSMAN ÜRÜNLERİ...

17.11.2016 - 13:55

Yapı Kredi, ihracat işlemlerinde sunduğu alternatif finansman ürünleriyle müşterilerinin tahsilat risklerini ve finansman ihtiyaçlarını en doğru şekilde yönetmelerine olanak sağlıyor.

Müşterilerine sunduğu nakit yönetimi, dış ticaret finansmanı ürün ve hizmetleriyle sektörde güçlü bir konuma sahip olan Yapı Kredi, çağın gereği olan dijital bankacılık ürünlerini de içeren tahsilat ve ödeme çözümleri sayesinde, ihracatçı firmaların zaman ve mekandan bağımsız olarak bankacılık işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlayarak büyümelerine destek oluyor. 
Müşterilerine TL/YP krediler, sigortalı ihracat finansmanı, forfaiting, ihracat faktoringi gibi sevk öncesi ve sevk sonrası finansman imkanları sunan Yapı Kredi, bunların yanı sıra Türk Eximbank İhracat Kredi Programları ve Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın ihracatı destekleyici finansman kaynaklarını müşterileriyle buluşturuyor. Avrupa’nın en büyük ve köklü bankacılık gruplarından olan ana hissedarları UniCredit ile iştiraklerinin faaliyet gösterdiği ülkelerdeki deneyim, uzmanlık ve finansman kaynaklarından da yararlanan Yapı Kredi, ayrıca yurtdışındaki geniş muhabir banka ağıyla müşterilerine özel kurgulanan yapılar sunabiliyor.
İhracat yapmaya yönelik yatırımlar için de konusunda uzman ve deneyimli Yapılandırılmış Dış Ticaret Finansmanı ekibiyle Euler Hermes, SACE, EKF gibi geleneksel ihracat kredi kuruluşları desteği dışında Japon Exim, Kore Exim, Tayvan Exim gibi ülke kredisi kuruluşları ile çerçeve anlaşmaları veya projeye özel anlaşmalar gerçekleştiren Yapı Kredi, müşterilerin yatırımları için ülke kredileri kapsamında özel çözümler ve uzun vadeli uygun yurtdışı kaynak alternatifleri sunuyor. Ayrıca Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) veya Avrupa Yatırım Bankası (EIB) tarafından sağlanan fonlardan da müşterilerin yararlanmalarına imkan tanıyan Yapı Kredi, müşterilerini ilgili kuruluşların kredilendirme koşulları ve süreçleri hakkında bilgilendiriyor, onların en uygun kaynağı kullanmalarına destek oluyor. 

SEDİR DIŞ TİCARET PAKETİ
Yapı Kredi’nin kredi ürünlerinin yanı sıra geçtiğimiz aylarda KOBİ müşterileri için hayata geçirdiği Sedir Dış Ticaret Paketi, KOBİ müşterilerine bankacılık işlemlerinin yanı sıra dış ticaret işlemlerinde de avantajlar sağlıyor. Yapı Kredi müşterileri, paket sayesinde hem bankacılık hem de dış ticaret işlemlerini tek bir ücret ödeyerek gerçekleştirmenin konforunu yaşıyor. En sık yapılan dış ticaret işlemlerine göre oluşturulan Sedir Dış Ticaret Paketi’nin işletmelerin dış ticaret işlem yoğunluğuna göre ‘Mini’ ve ‘Maxi’ seçenekleri bulunuyor.

2 YIL ÜST ÜSTE ‘EN İYİ DIŞ TİCARET FİNANSMANI BANKASI’ SEÇİLDİ
Yapı Kredi müşterileri ihracat kredileri sayesinde kolay ve güvenilir bir şekilde finansman ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Son olarak dış ticaret finansmanı alanında uzun yıllara dayanan tecrübesi ve ürünleriyle Yapı Kredi,  Euromoney’in Dış Ticaret Finansmanı Araştırması’nda hem 2015 hem de 2016 yıllarında Türkiye’nin “En İyi Dış Ticaret Finansmanı Bankası” seçildi. Yapı Kredi, 2 binin üzerinde şirketin değerlendirmeleri esas alınarak hazırlanan araştırma sonucuna göre bu ödüle son iki yılda üst üste layık görüldü.

dfg

Yukarı