Ana içeriğe atla

apti

BTCTURK’ÜN 2021 YILINDA TOPLAM İŞLEM HACMİ 1,7 TRİLYON TL’YE ULAŞTI

14.02.2022 - 13:44

Türkiye’yi Bitcoin ile tanıştıran ve 4,5 milyon kullanıcısıyla Türkiye’nin en büyük Bitcoin ve kriptopara alım satım platformu olan BtcTurk, 2013 yılından bu yana yaptığı yatırımlar ile hem kullanıcısına hem de Türkiye’nin dijital ekonomisine katkı sunmaya devam ediyor.

f

Özgür Güneri

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri; “2021 yılında Bitcoin’in gelişimi için çalışmalar yürüten, yazılımcılar için eğitim ve mentörlük sağlayan Brink ile önemli bir iş birliğine imza attık. Böylelikle, Bitcoin’in uzun vadeli sürekliliği ve başarısı için çalışan yazılım geliştiricileri için sürdürülebilir fi nans modelini desteklemiş olduk. Sizlerin de bildiği gibi Bitcoin arzı tüm dünyada 21 milyon ile sınırlı. Bu sınırlamaya atıfta bulunmak için BtcTurk olarak Brink’e 210.000 dolar fon sağladık. Ülkemizde de Bitcoin ve kripto para sektörüne duyulan ilgiyi, düzenleyici kurumların çalışmalarını çok kıymeti buluyor ve destekliyoruz. 2021 yılında toplam işlem hacmimiz 1,7 trilyon TL, günlük ortalama işlem hacmimiz 4,7 milyar TL oldu. Yılsonunda 965 milyar TL toplam vergi ödedik. 2022 yılında da yatırımlarımızla ülke ekonomimize ve sektöre katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

r

Kerem Tibuk

Bitcoin’in en dikkat çeken noktasının sistemin hiç durmadan çalışması olduğuna değinen BtcTurk Kurucusu Kerem Tibuk; “2021’de Çin’in madencilik yasağının Bitcoin'in gücünü inanılmaz derecede artırdığını düşünüyorum. Bir süper güç Bitcoin'e savaş açtı. Bitcoin madenciliğini yasakladı. Bitcoin aksamadığı gibi eski gücünden daha fazlasına kavuştu. Bu 2021’in en önemli olayıydı ve Bitcoin’in merkeziyetsizliğinin bir kanıtı oldu. BtcTurk’ü 8,5 sene evvel kurduğumuzda tek hayalim Türkiye'deki insanların daha kolay Bitcoin'e ulaşmasıydı. Kendi aralarında alışveriş yapabilmeleri, Bitcoin alıp satabilmeleriydi. Bunu da en prestijli ve düzgün bir şekilde yapmayı hedefl edik. Bugün baktığımızda da bütün arkadaşlarımızla bunu başardığımızı görüyorum. Şu an yaklaşık 750 kişilik bir ekiple çok güzel işler yapıyoruz. Hem BtcTurk’ün hem de Bitcoin’in geldiği noktadan büyük mutluluk duyuyorum” değerlendirmesinde bulundu.

d

Ozan Yurtseven

BtcTurk CEO’su Ozan Yurtseven konuşmasında şunları söyledi: “Satoshi Nakamoto’nun başlattığı bu serüvenin ilk yıllarında sadece kripto uzmanları ve teknoloji uzmanları konuyu anlayabiliyordu. Madencilik kısmı elle tutulur hale gelince herkesin ilgisini çekti. Kimsenin kimseyi ikna ettiği bir sistem değil. Bitcoin’in teknolojisine inanılarak yola çıkılıyor. Birçok formül aslında varmış ve ortaya çıkarılmış. Arkasında bilinmeyen bir teknoloji yok aslında. Yapılması gereken en sade ve anlaşılır bir biçimde yapılıyor.”

ghjjh

Yukarı