Ana içeriğe atla

apti

DENİZBANK, ‘KOBİ DEĞER’ İLE 2019’DA DA ESNAFIN YANINDA

14.03.2019 - 10:25

DENİZBANK FİNANSAL HİZMETLER GRUBU BAŞKANI HAKAN ATEŞ: “EKONOMİNİN CAN DAMARI OLAN ESNAFIMIZI KISA SÜRELİ PROJELERLE DESTEKLEMEK YERİNE, ONLARIN UZUN DÖNEMLİ ORTAĞI GİBİ HAREKET EDİYORUZ. KOBİ DEĞER PROJESİ İLE 2019’DA DA YANLARINDA OLMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUZ.”

DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, Türkiye’nin en büyük beşinci özel bankası olarak 2018’de 81 il ve yurt dışındaki 754 şubede 14 bine yakın çalışanla ekonomiye katkı sağlamaya devam ettiklerini ve 197 milyar TL’lik aktif büyüklüğe ulaştıklarını söyledi. Pazardaki güçlü konumlarını korudukları bu dönemde bankanın net kârının 2,2 milyar TL olarak gerçekleştiğini vurgulayan Ateş, 2018’de şube ağını büyüten sayılı bankalar arasında yer aldıklarını, Türkiye’nin en uç noktalarına kadar bankacılığın erişilebilirliğini sosyal sorumluluk olarak gördüklerini ifade etti.

KOBİ’LERE DEĞER, EKONOMİ İÇİN DEĞER
Türkiye’nin geleceğine hizmet etme anlayışı çerçevesinde reel sektöre destek vermeyi de sosyal sorumluluk olarak gördüklerini belirten Hakan Ateş, bu kapsamda 2017’de reel sektör ve finans sektörünün el ele vermesiyle KOBİ’lere adı gibi ‘nefes’ aldıran güçlü bir projeyi hayata geçirdiklerini vurguladı. Bu girişimin iki yıl içinde büyüyerek ‘KOBİ Değer’ projesiyle 12 bankanın yan yana geldiği bir ortaklığa dönüştüğünü ifade eden Ateş, şunları söyledi: “DenizBank olarak esnafımızın, Türkiye ekonomisinin can damarı olduğunun bilincindeyiz. Bu sebeple finansman ihtiyaçlarını kısa süreli projelerle desteklemek yerine, onların uzun dönemli ortağı gibi hareket ederek geleceklerine katkı sunmak istiyoruz. ‘KOBİ Değer’ projesi kapsamında 2019’da bir kez daha yanlarında olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

HER İKİ ÇİFTÇİDEN BİRİNİN BANKASIYIZ
DenizBank’ın milli mesele olarak ele aldığı tarım sektörüne de destek sağlama amacında olduğunu ifade eden Ateş, “Tarıma gönülden bağlı, samimi bir anlayışla hizmet veren bankamız, çiftçimize en yakın, ihtiyaçlarını en iyi anlayan banka olma vizyonuyla çalışmalarına devam ediyor. ‘Bugün doyduysan bir çiftçiye teşekkür et’ anlayışı çerçevesinde, 17 yıl önce bu alandaki faaliyetlerimize başladığımız ilk günkü heyecanımızı koruyarak sektörün ihtiyaç haritasını göz önünde bulunduran bir hizmet modeliyle tarımı destekliyoruz. Son dönemde geliştirdiğimiz ‘Deniz’den Toprağa’ mobil uygulamamızla 130 binden fazla üreticimizin her an yanındayız. Yanı sıra tarımın finansmanında bir inovasyon niteliği taşıyan Üretici Kart’ımızla bugün yarım milyondan fazla çiftçiye finansman sağlıyoruz. Bu bakış açımızın sonucu olarak özel bankalar arasında yüzde 42’lik pazar payımızla her iki çiftçiden birinin bankası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki dönemde de çiftçimizin her koşulda yanında olmaya devam edeceğiz.”

ghjjh

Yukarı