Ana içeriğe atla

ayos

KOBİ BANKACILIĞINDA ÖNCÜ ROL

15.12.2016 - 17:08

Yapı Kredi KOBİ ve Tarım Bankacılığı Grup Direktörü Aslı Düzenli, “Müşteri kitlemizin birbirinden farklı ihtiyaçlarına göre şekillendirdiğimiz ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve segment bazlı servis modelimiz sayesinde KOBİ bankacılığı alanında öncü bir rol üstlenmeye devam ediyoruz” dedi.

Yapı Kredi KOBİ ve Tarım Bankacılığı Grup Direktörü Aslı Düzenli, esnaf ve KOBİ müşterilerine hizmet verirken öncelikle müşterileri tanımaya odaklandıklarını söyleyerek, “Müşteri kitlemizin birbirinden farklı ihtiyaçlarına göre şekillendirdiğimiz ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve segment bazlı servis modelimiz sayesinde KOBİ bankacılığı alanında öncü bir rol üstlenmeye devam ediyoruz. Hedefimiz KOBİ’lere sağladığımız finansal desteği artırarak hem firmaları hem de faaliyet gösterdikleri sektörleri en iyi şekilde desteklemek” dedi.
KOBİ bankacılığı kapsamında müşterilerinin yatırım ve işletme sermayesi ihtiyaçlarına özel pek çok farklı kredi ürünlerinin bulunduğunu belirten Düzenli, “Müşterilerimize, yatırım kredilerinde o yatırıma özel ödeme planı sunarken işletme sermayesine yönelik kredilerimizde ise müşterilerin nakit ihtiyacı ile sektörlerin nakit akışına göre ödeme planı sunan finansman ürünlerimiz bulunuyor.  Esnaf ve KOBİ’lerin nakit ihtiyaçlarını karşılamak için yılın belirli dönemlerinde kredi kampanyaları da düzenliyoruz” diye konuştu. 

“KOBİ PAKETLERİNE 250 BİNİN ÜZERİNDE ÜYE OLDU”
Kredi ürünlerinin yanı sıra müşterilerin tüm bankacılık ihtiyaçlarını bir arada sundukları KOBİ bankacılığı paketlerine bugüne kadar 250 binin üzerinde müşterinin üye olduğuna değinen Düzenli, “KOBİ müşterilerimizin hâlihazırda aldığı tüm temel bankacılık hizmet ve ürünlerini bir arada sağladığımız KOBİ Bankacılığı paketlerimizle onlara tüm ihtiyaçları için tek bir banka ile çalışmanın konforunu yaşatıyor ve bankacılıkla ilgili ödedikleri masraf ve komisyonları kontrol altında tutmalarını sağlıyoruz. Yoğun ve orta yoğunlukta bankacılık işlemlerine sahip KOBİ’lere sunduğumuz Çam ve Sedir paketlerimizle internet ve telefon bankacılığında ücretsiz EFT ve havale, hesap işletim ücreti muafiyeti,  nakit destek kredisinde özel fiyatlama, üye iş yeri aidatı muafiyeti gibi çeşitli avantajlar sağlıyoruz. Çam ve Sedir paketlerimize ek olarak, işlem yoğunluğu daha az olan müşterilerimiz için Defne, turizm sektöründe faaliyet gösteren müşterilerimiz için Palmiye ve tarım sektöründeki müşterilerimiz için de Nar paketlerimiz bulunuyor” şeklinde konuştu.
Düzenli, sözlerine şöyle devam etti: “İşletmelerin bankacılık ihtiyaçlarının yanı sıra dış ticaret işlemlerinde de avantaj sunmak için yakın zamanda Sedir Dış Ticaret paketlerini müşterilerimize sunduk. Sıkça yapılan dış ticaret işlemlerine göre oluşturduğumuz ve işletmenin dış ticaret işlem yoğunluğuna göre mini ve maksi seçenekleri bulunan paketlerimiz ile ithalat ve ihracat işlemlerinden doğan farklı masraf ve komisyonlarda önemli avantaj ve muafiyetler sağlıyoruz. Böylece ‘Sedir Dış Ticaret’ paketleriyle KOBİ’lerimize bankacılık ve dış ticaret işlemlerini bir yıl boyunca yalnızca tek bir ücret ödeyerek gerçekleştirme imkânı veriyoruz.”

dfg

Yukarı