Ana içeriğe atla

bridgestone

“KOBİ’LER TÜRKİYE’NİN, AKBANK KOBİ’LERİN GÜCÜDÜR”

21.08.2019 - 11:09

AKBANK PERAKENDE BANKACILIKTAN SORUMLU GENEL MÜDÜR YARDIMCISI BÜLENT OĞUZ, AKBANK’IN KOBİ’LERİN İHTİYAÇLARINA YÖNELİK ÇÖZÜMLERİ HAKKINDA BİLGİLER VERDİ.

“Dijital dönüşümde de KOBİ’lerimizin yanındayız”
Bizim için KOBİ'lerimiz çok önemli; 'KOBİ’ler Türkiye’nin, Akbank KOBİ’lerin Gücüdür' felsefesiyle hareket ediyoruz. Buradan yola çıkarak, KOBİ’lere verdiğimiz finansman ve danışmanlık desteklerinin yanında, onların gelişen teknolojiye ayak uydurabilmelerine de yardımcı oluyoruz. Biliyoruz ki, KOBİ’lerin dijitalleşmesi, işlerini daha verimli yapabilme, müşteri taleplerini karşılama, maliyetlerini azaltma ve işletmelerinin sürdürülebilir olması açısından önemli.

Tüm işlemler için tek bir Mobil ve İnternet Platformu
Kendi işini yöneten KOBİ’lerimiz, bir mobil ve İnternet platformu olan Akbank Direkt İşim ile hem bireysel bankacılık hem de şirketleri ile ilgili bütün işlemlerini tek bir yerde yönetebiliyor.  Akbank Direkt İşim uygulaması ile KOBİ’ler nakit akışlarını kolaylıkla takip edebiliyor ve hesaplarına ait gelir ve giderlerini izleyebiliyorlar. Uygulama gelir ve giderler için gelecek dönem tahmini bakiye hesaplama özelliği de taşıyor. Ayrıca gerçekleşmemiş ödemelere ilişkin uyarı ile bilgilendirme gibi başka birçok avantajı sunuyor. 

Akbank Üye İşyerleri bulundukları lokasyonda kendi sektörlerindeki rekabeti izleyebiliyor
Akbank POS sahibi KOBİ’ler çalışma koşulları, günlük ciro gerçekleşmeleri, gün sonu raporları ve kampanyalar hakkında tüm bilgilere Akbank İŞİM uygulamasından erişebiliyor, bir nevi kendi işlerini kendileri görebiliyorlar. Bunun ötesinde Akbank Üye İşyerleri bulunduğu lokasyon ve sektörlerine göre kendisiyle aynı sektörde faaliyet gösteren diğer üye işyerlerine ait ortalama ciro bilgilerine ulaşarak, rekabette nerede olduklarını da görebiliyorlar.

KOBİ’ler dijital kanallarımızdan ticari kredi kullanabiliyor, POS başvurusu yapabiliyor
Dijital dünyanın hızla gelişmesi, KOBİ’lerin en temel bankacılık ihtiyacı olan kredilerin de dijital kanallardan kullandırılmasını sağladı.  KOBİ’lerimiz kredi limitleri dahilinde ticari kredilerini kolay ve hızlı bir şekilde, uygun faiz oranları ile Akbank Direkt’ten kullanabiliyorlar.  Bunun için tek yapmaları gereken Akbank Direkt Mobil uygulamasına sahip olmaları.

“KOBİ’lerimizin hayatlarını kolaylaştıracak Fintech’leri mercek altına aldık”
KOBİ’lerimizin ihtiyaçlarına yönelik, verimliliklerini artıracak dijital uygulamalar geliştiren Fintech’lerle çözüm ortaklığı geliştirmeyi hedefliyoruz. KOBİ’lerimize artı değer katacak çözümler sunan fintech’lerle kuracağımız çözüm ortaklıkları ile ülkemizde fintech ekosisteminin büyümesine öncülük etmek istiyoruz. Bu alandaki ilk işbirliğimizi bulut tabanlı ön muhasebe programı Paraşüt ile gerçekleştirdik. 

Akbank ve Kolay İK KOBİ’lerin İK yönetimini dijitale taşıyor
Bordro yönetimi, toplu maaş ödemeleri, yıllık izin/çalışan hakları yönetimi, masraf-nakit avans yönetimi ve performans yönetimi gibi pek çok İK süreçlerinde KOBİ’lerin hayatını kolaylaştırmak üzere Kolay İK ile Akbank olarak bir iş birliği gerçekleştirdik. Artık ihtiyaç duydukları her an çalışanlarına dair öğrenmek istedikleri bilgilere bilgisayar, akıllı telefon ya da tabletlerinden ulaşabiliyorlar. Müşterilerimizin Akbank hesaplarından yaptıkları maaş ödemelerini bu uygulama üzerinden gerçekleştirebilmeleri için Kolay İK ile bir de entegrasyon yaptık. İK süreçlerinin tek çatı altında yönetilmesine imkan sağlayan bu uygulama ile müşterilerimiz verimliliklerini artıracak ve daha az yanlışla işlerini tamamlayabilecekler. 

dfs

Yukarı