Ana içeriğe atla

ayos

KOBİ’LERE FİNANSMAN İMKANI

10.05.2017 - 16:43

Yapı Kredi Grup Direktörü Aslı Düzenli, “KOBİ Bankacılığında ‘Hizmette Sınır Yoktur’ yaklaşımıyla hareket ediyor, çalışmalarımızı KOBİ’ler için değer yaratmak ve KOBİ’lerin sürdürülebilir gelişmelerini desteklemek amacıyla gerçekleştiriyoruz” dedi.

Devlet destekli KOBİ kredilerinde bankanızın sunduğu hizmetlerden kısaca bahseder misiniz? KOBİ’ler hangi kredilerden yararlanma haklarına sahipler?
Yapı Kredi olarak Kredi Garanti Fonu ve KOSGEB gibi kurumlarla yaptığımız işbirlikleriyle KOBİ’lere devlet destekli finansman programlarından yararlanma imkanı sağlıyoruz. 
KGF ile işbirliğimiz kapsamında teminat eksikliği nedeniyle finansmana erişim güçlüğü çeken farklı sektörlerdeki tüm KOBİ’lerimizin de kredi ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunuyoruz. 
Kefalet desteğine KGF koşullarını sağlayan KOBİ tanımına haiz tüm girişimciler, esnaflar, KOBİ’ler, tarımsal işletmeler, çiftçiler ve serbest meslek mensupları ile ihracatçı firmalar başvurabiliyor. İşletme sermayesi ihtiyacını finanse etmek, Ar-Ge yatırımlarıyla rekabet gücünü artırmak, yeni iş kurmak, işyerini taşımak gibi farklı ihtiyaçları için işletmeler, bankamız aracılığıyla KGF teminatına başvurabiliyor ve ihtiyacı olan finansmana rahatlıkla ulaşıyor.
KOSGEB ile işletme sermayesine yönelik yaptığımız işbirliği kapsamında ise 2016 yılında KOSGEB’in açtığı sıfır faizli kredi programından yararlanamayan, KOSGEB veri tabanına kayıtlı KOBİ’ler için de bir kampanyamız bulunuyor. Kampanya kapsamında KOBİ’ler 30 Mayıs 2017’ye kadar 50 bin TL’ye kadar ve 36 ay vadeli, ilk yıl ödemesiz, geri kalan dönemde eşit taksit ödemeli sıfır faizli krediden yararlanabiliyor.
KOBİ’lere sunulan teşvik programlarıyla 2016’da KOBİ’lere kullandırdığınız kredi miktarı hakkında bilgi alabilir miyiz? 2017 hedefleriniz nelerdir?
Yapı Kredi olarak KOBİ Bankacılığında “Hizmette Sınır Yoktur” yaklaşımıyla hareket ediyor, çalışmalarımızı KOBİ’ler için değer yaratmak ve KOBİ’lerin sürdürülebilir gelişmelerini desteklemek amacıyla gerçekleştiriyoruz. Teşvik programlarının KOBİ’leri desteklemede önemli bir yere sahip olduğunu düşünüyoruz. Bu alanda 2017 hedefimiz bu programlarla KOBİ’lere sağladığımız finansal desteği artırarak hem firmaları hem de faaliyet gösterdikleri sektörleri en iyi şekilde desteklemek.
 

dfg

Yukarı