Ana içeriğe atla

ayos

KOBİ’LERE ÖZEL BANKACILIK

08.03.2017 - 10:07

Odeabank KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Sun, “Bankamızın ‘Kişiye Özel Bankacılık’ felsefesini ülkemiz ekonomisinin temel taşlarından biri olan KOBİ’lerimiz için de işletiyor, ‘Dinliyoruz, Anlıyoruz, Çözüyoruz’ bakış açımız ile ‘KOBİ’lere Özel Bankacılık’ hizmeti sunuyoruz” dedi.

KOBİ’lere  yönelik  sunduğunuz KOBİ  destek kredisi  çeşitlerinizden kısaca  bahseder misiniz?
Odeabank KOBİ Bankacılığı olarak KOBİ’lerin her ihtiyacı için kendine yakın hissettiği bir bankacılık hizmeti sunmayı amaç edindik, bu kapsamda işletme sermayesi amaçlı kredilerden yatırım finansmanına, kredileri proje bazlı kredilerden refinansmana kadar çok geniş bir yelpazede ve on yıla kadar vadelerde destek sağlıyoruz.

KOBİ destek kredilerinizin kullanım kriterleri  ve  kredi  kullanan KOBİ’lere sağladığı avantajlar hakkında bilgi verir misiniz?
Bankamızın “Kişiye Özel Bankacılık” felsefesini ülkemiz ekonomisinin temel taşlarından biri olan KOBİ’lerimiz için de işletiyor, “Dinliyoruz, Anlıyoruz, Çözüyoruz” bakış açımız ile “KOBİ’lere Özel Bankacılık” hizmeti sunuyoruz. Bu bakış  açısı bizi, genel kredi kullandırım kriterleri ile her müşteriye standart çözümden ziyade her müşteriye ayrı ve özel çözüm yaklaşımına götürüyor. Bu bakış açısı ile bardağın boş tarafına değil, dolu tarafına odaklanıyor, KOBİ’lerimizin faaliyet döngülerine uygun kredileri tesis ediyoruz. Müşterilerimizi sürekli ziyaret ediyor, ilişkilerimizi pekiştiriyor ve iyi yönetildiğini düşündüğümüz şirketlerinin geleceğine onlarla beraber inanıyoruz.

2016’da KOBİ’lere kullandırdığınız kredi miktarı ne kadar? 2017 yılında KOBİ’lere ne kadarlık destek kredisi kullandırmayı hedefliyorsunuz?
Odeabank KOBİ Bankacılığı olarak 2016 yılında yaygın şekilde sektörün ihtiyaç duyduğu uzun vadeli krediler ile finansman sağlayarak ülkemiz için çok önemli yatırımların yapılmasına aracılık ettik ve 2016’nın son altı aylık döneminde KOBİ kredilerinde yüzde 32 net büyüme yakaladık. 2017 yılı içinde KOBİ Bankacılığı alanında ilk hedefimiz; yüzde 1 olan pazar payımızı yüzde 2’ye çıkarmak olacak. Bunun dışında 2017 yılında da rakiplerimizden farklı olarak “Kişiye Özel Bankacılık” ilkemiz çerçevesinde KOBİ’lerin kendine yakın hissettiği bir bankacılık hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Tüm hedeflerimizi de bu ilkemiz ve proaktif yaklaşımımız doğrultusunda belirliyoruz.

dfg

Yukarı